ДРОГОБИЦЬКИЙ МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ м. Дрогобич, вул. Раневицька 12 (03244) 3-52-06 monudmt@ukr.net

Циклова комісія спецдисциплін «Технологія обробки матеріалів на верста­тах та автоматичних лініях»

Циклова комісія спецдисциплін спеціальності 5.05050302  «Технологія обробки матеріалів на верста­тах та автоматичних  лініях» Дрогобицького механіко – технологічного коледжу запрошує на навчання випускників  9-х класів шкіл України на денну форму навчання.Навчання на денній формі  здійснюється за рахунок державного замовлення (безкоштовне).

Умови вступу в наш навчальний заклад висвітлені на сайті коледжу.

Термін навчання – 4-ри роки. Випускники коледжу даної спеціальності, після закінчення навчання, отримають диплом молодшого спеціаліста та атестат про загальну середню освіту. Крім цього, студенти ІІІ курсу, після проходження навчальної практики, отримають посвідчення однієї із  професій – токар, фрезерувальник, оператор на верстатах із числовим програмним керуванням (ЧПК). Випускників нашого коледжу запрошують на роботу машинобудівні підприємства України з гарантуванням хороших умов праці та зарплати. Багато наших випускників працюють за кордоном. Це технічно і технологічно грамотні спеціалісти машинобудівної галузі. Для випускника коледжу немає проблеми у вирішенні задач конструювання, виготовлення різного виду деталей машин і механізмів, проведення їх ремонту і відновлення роботоспосібності. Програма навчання передбачає навчання молодого спеціаліста конструюванню різного виду пристроїв і оснастки, виконанню їх креслення в зборі і подетально, вибору відповідного матеріалу для виготовлення деталей машин та механізмів, необхідного технологічного обладнання для механічної обробки, а також – вибору для нього необхідної оснастки; складанню технологічного процесу послідовності виготовлення різного виду деталей.

Машинобудівна галузь – це ведуча галузь народного господарства.

У кожній галузі машини і механізми визначають її рівень розвитку і продуктивності. Конструюванням і виготовленням цих машин і механізмів займаються випускники нашого коледжу. Для них створені пріоритетні умови для вступу у вищі навчальні заклади ІІІ – ІV рівнів акредитації (інститути, університети), за скороченою програмою. Знання, вміння і практичні навички випускників коледжу дозволяють їм швидко адаптуватися до будь-якого виробництва, вивчити будову і принцип його роботи і обслуговувати технологічне обладнання і оснастку.  Випускники коледжу вивчають різні системи керування технологічним обладнанням – механічні, механогідравлічні, електричні та сучасні системи числового програмного керування. Технічна грамотність і професійні навички здобуті в коледжі допоможуть Вам в майбутньому  і в особистому житті. Ви з легкістю вирішите побутові проблеми електрики, сантехніки, замків. Уміючи конструювати пристрої, деталі і різні вироби з металу, Ви з легкістю сконструюєте необхідні речі з іншого матеріалу, наприклад, з дерева.

До складу циклової комісії належать викладачі з виробничим інженерним досвідом роботи:

 • Буряк М.В.–  голова циклової комісії, старший викладач.
 • Стебельський Ю.М. – викладач 1-ї категорії.
 • Федина М.І. – майстер виробничого навчання 12-го розряду.
 • Кравець П.С. – майстер виробничого навчання 12-го розряду.
 • Маршалок І.М. – заступник директора з адміністративно-господарської роботи

З цикловою комісією спецдисциплін «Технологія обробки матеріалів на верста­тах та автоматичних  лініях» співпрацюють викладачі спеціальності 5.05050301  «Інструментальне виробництво» :  Борис Л.Я., Михаць О.Й., Квас М.І., Ренжин П.М., Баглай Є.В., Винницька О.Й

У кінці 2015 року спеціальність 5.05050302  «Технологія обробки матеріалів на верста­тах та автоматичних  лініях» пройшла планову акредитацію і підтвердила право на підготовку і випуск молодших спеціалістів денного і заочного відділень. Варто зауважити, що викладачі циклової комісії спецдисциплін представили на вимогу експертів якісні методичні напрацювання для виконання практичних і лабораторних робіт, а також самостійного опрацювання тем студентами. Особливо відмічено якість виконання і оформлення курсового проектування з предмету «Технологічне оснащення» та його методичне забезпечення.

У вересні – жовтні  студенти  групи ОР-31 успішно пройшли навчальну практику в навчальних майстернях коледжу і отримали одну з виробничих професій 2-3-го розряду за власним бажанням – токар, фрезерувальник, оператор на верстатах з ЧПК.

З 09.11.2015р. 24 студенти групи ОР-41 приступили до проходження виробничої технологічної практики. Їх скеровано на регіональні машинобудівні підприємства:

ТзОВ «Сереус-Захід» – 5-ть студентів;

ТзОВ «Універсальна бурова техніка» – 4-ри студенти;

ГТзОВ «Майстер Клим» –1 –н студент;

ГРТП «Еврика» – 1-н студент;

ТзОВ «Спільно – українсько – німецьке підприємство «Електронтранс» – 5-ть студентів;

ВП «Самбірська дистанція колії» – 1-н студент;

ПАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» -3 -ри студенти;

ФОП «Самбірський Ю.М. – 1-н студент;

ТзОВ «Екватор» –1-н студент;

ФОП Ждан ОЙ –1-н студент.

Керівниками практики призначено Стебельського Ю.М., Маршалка І.М., Гамківа В.М., Кваса М.І. (Наказ по ДМТК №313 від 10.11.2015р.)

Кінець практики 18.12.2015р. Усі студенти успішно пройшли  виробничу технологічну практику, оформили звітну документацію і здали екзамен із практики.

Викладачі циклової комісії спецдисциплін постійно поновлюють свій методичний доробок. Так, у 2015-2016 н.р. він поповнився такими розробками:

 • Буряк М.В. – розробка роздаткового матеріалу з предмету «Технологічне оснащення»;
 • Стебельський Ю.М. – методичні вказівки до виконання практичних робіт із предмету «Технічна механіка»;
 • Федина М.І. – методична розробка «Методика наладки універсальної поділової головки УДГ-250»;
 • Кравець П.С. – методична розробка «Методи обробки конічних поверхонь на токарних верстатах»;
 • Маршалок І.М. – методична розробка «принципи роботи орієнтуючих і бункерно-завантажувальних влаштувань».

Уже традиційно студенти беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий за професією», де представляють наш коледж. Змагання проходять в два етапи (згідно жеребкування, яке відбувається після офіційного відкриття):

 • Теоретична частина проходить в комп’ютерному класі, де учасники змагань виконують тестові завдання із спецдисциплін. Максимальна кількість балів – 40.
 • Практична частина, переважно, проходить у навчальних майстернях, так це було у м. Кіровограді. Проте, у м. Черкаси змагання проходили на машинобудівному заводі, де студенти могли продемонструвати набуті у коледжі практичні навики. Максимальна кількість балів за виконання практичних завдань – 160. Журі звертає увагу на зовнішній вигляд, підготовку робочого місця до роботи, дотримання вимог з охорони праці, точність виконавчих розмірів, згідно, креслення. Час на виконання завдання – 1год. Якщо студент не виконав завдання вчасно – знімали бали.

Результати Всеукраїнського конкурсу «Кращий за професією» за 2013-2016 рр.:

2013 рік – Яворський Тарас – 4 місце, м. Кіровоград;

2014 рік – Гірчак Роман– 6 місце, м. Кіровоград;

2015 рік – Легкар Юра – 7 місце, м. Черкаси;

2016 рік – Пиль Олег – 12 місце та Легкар Юрій – 6 місце, м. Кіровоград.

 

Двері  Дрогобицького механіко – технологічного коледжу завжди відкриті для Вас! Ласкаво запрошуємо до нас на навчання!                               

Не пошкодуєте!!!

Випускники