Друкувати ДрукуватиЕкскурсія на заводі LeoniDSC_6561_новый-размерОсь уже декілька років поспіль студенти Дрогобицького механіко-технологічного коледжу, а саме ті, які навчаються на спеціальності “Обслуговування систем управління і автоматики”, відвідують екскурсії на Стрийський завод фірми “LEONI”.

Ось і цього разу, 24 квітня 2015 року, під керівництвом викладачів спеціальних дисциплін Баглая Р.Є. та Андибура М.П. студенти третього курсу групи ЕК-32 відвідали Стрийське підприємство.

Метою екскурсії на підприємство було ознайомлення з сучасним виробництвом електронної промисловості.

DSC_0541Коротко про завод “LEONI”. Leoni AG — німецькехолдинговеакціонерне товариство. Компанія була заснована в 1569 році і є одним із найстаріших підприємств Німеччини. Холдинг «Leoni AG» був заснований в 1917 році. Штаб-квартира компанії від самого заснування знаходиться в Нюрнберзі (Німеччина). Головною стратегією компанії протягом всієї історії, було об’єднання та співпраця із іншими компаніями, а часто навіть поглинання компаній-конкурентів. Компанія та її ключові особи неодноразово нагороджувалися різноманітними нагородами. Заводи та дочірні компанії холдингу знаходяться по всьому світі, в тому числі і в Україні. Компанія займається випуском різного роду кабелів та займає в своїй галузі передові позиції.

Головні напрями холдингу “Leoni AG”: виробництво дроту і кабелю для різних сфер індустрії, виробництво джгутів, дротів та інших комплектуючих для автомобільної промисловості. Ключові клієнти холдингу: General Motors, BMW, Volkswagen, Audi, Volvo, Cummins, Caterpillar, DAF.

Отож  зранку, 24 квітня 2015 року, група студентів на чолі з викладачами виїхала в місто Стрий відвідати сучасне підприємство по виготовленню електрообладнання.

Приїхавши на підприємство нас вже чекали на прохідній заводу. Студенти одразу були вражені зовнішнім виглядом підприємства – сучасні будівлі, чиста територія, на флагштоках – прапори України, Німеччини та Євросоюзу. Також ми побачили фірмові логотипи заводу.

На прохідній нас зустріли працівники підприємства: пані Галина та один з інженерів підприємства. Інженер провів з студентами інструктаж з техніки безпеки, наголосив на дотриманні порядку та дисципліни. Після цього кожному відвідувачеві було видано ідентифікатор з прізвищем.

А потім ми вирушили з пані Галиною з прохідної до головного входу на завод.

Отож екскурсія розпочалась.

22866-1u

Пані Галина провела нас у фойє до стенду з фотографіями та нагородами підприємства і розпочала цікаву розповідь про історію та життя заводу.

Цікава розповідь захопила усіх студентів. Студенти ловили кожне слово нашого гіда.

Далі екскурсія продовжилась по цехах заводу.

Тут тепло, світло і затишно. Персонал працює у змінному взутті у сучасній красивій уніформі. Цехи заводу гарно вентильовані, чиста підлога, де не побачиш жодної смітинки.

Склад. Здивувала сучасна організація. Величезні яруси аж до стелі, бірки на кожному стилажі з штрихкодами. Вся інформація передається в базу даних комп’ютера. В будь-який момент можна отримати інформацію про розміщення будь-якої продукції, матеріалів. Що, де і на якій поличці. До стилажів під’їждають електрокари і забирають або складують продукцію.

До речі про електрокари. Вони постійно рухаються туди-сюди по цехах і розвозять те, що потрібно по різних робочих місцях. Водії при потребі подають сигнал “пішоходові”. Для руху в цехах є доріжки, обведені жовтою лінією з метою безпеки.

Далі ми пройшли по виробничих цехах. Робочі місця працівників постійно рухаються. Постамент, на якому стоять працівники та встановлено стіл з робочими макетами, повсякчас обертаються по колу. Зроблено це для мотивування праці, адже кожен працівник знає, що за певну кількість обертів столу йому слід виконати певний обсяг роботи. Біля кожного цеху встановлено монітори, які вказують на те, скільки вже зроблено деталей і скільки ще треба зробити. Перевиконання – заохочується. Вражає швидкість та чіткість рухів працівників на лінії.

Основна робота працівників на лінії полягає в монтуванні спеціальних бортових мереж авто для фірм Дженерал Моторз, Порше, Даймлер Клрайслер, Ламборджині, БМВ.

Під час розповідей нашого екскурсовода студенти постійно задавали питання про роботу на кожній ділянці цеху. З цікавістю слухали розповідь.

Відвідали лінії по монтажу електромереж, відділ ультразвукового зварювання електропровідників, відділ нанесення вологотривкої ізоляції. Особливо вражає сучасність та комп’ютеризованість обладнання, засоби контролю за якістю продукції.

Робота за таким обладнанням потребує особливих знань та умінь. Для цього на заводі є відділи навчання, де нові працівники отримують необхідні знання та навички для роботи.

Одним з методів навчання є виконання складальних робіт з конструкторами, де нові робітники навчаються повторювати згідно схеми прості, а з часом і складні, макети. Це допомагає потім в роботі з маркованими проводами, елементами конструкцій, які збирають на потоковій лінії.

21673imgmigr

Можливо, через гарні умови праці а можливо через непогану зарплатню на заводі дуже багато молоді, яка до того ж посміхається. Є на підприємстві власна їдальня, де організовано часткове безоплатне гаряче харчування. На заводі є більше трьох десятків автобусів, які привозять і розвозять працівників, а також – почасти безоплатне медичне обслуговування. Не забувають на підприємстві і про вільний час – організовано змагання з футболу. До речі є і жіноча команда.

По закінченні екскурсії кожен студент отримав подарунок. Сумочку з логотипом заводу “LEONI”, цікавий буклет з інформацією про підприємство а також кулькову ручку, звичайно також з логотипом заводу.

Студенти щиро дякували за змістовну, цікаву розповідь. І напевне отримали ще один поштовх до потреби якісного навчання.

Отож з веселим настроєм після цікавої екскурсії ми попрямували до дому.

Відвідування підприємства дало можливість студентам наочно побачити технологію виготовлення сучасних кабельних мереж, побачити роботу сучасного обладнання, засобів контролю якості продукції. При вивченні таких предметів як “Технологічні процеси та устаткування галузі”, проходженні навчальних практик в лабораторії електромонтажної практики викладачі постійно будуть згадувати про те, що бачили студенти на заводі. Це звичайно полегшить вивчення нових предметів, та закріпить одержані знання з вже пройдених.


Про нас