Друкувати ДрукуватиДослідження PISA-2022


Дослідження PISA-2022

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України впродовж 3–23 жовтня 2022 року Україна бере участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.
Провідною галуззю циклу PISA-2022 є математика, а додатковою інноваційною – креативне мислення. Для України цей цикл є особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проводимо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі. Нагадаємо, що дослідження PISA є одним із найавторитетніших джерел інформації про середню освіту у світі. Результати програми дають змогу приймати обґрунтовані політичні рішення в галузі освіти на доказовій основі.

До вибірки увійшли ті заклади освіти, які визначила міжнародна агенція Westat. Результати PISA-2022 буде презентовано  світовій спільноті в грудні 2023 року. PISA –  унікальний проєкт, що дає змогу оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Ці компетентності прямо не пов’язані з оволодінням шкільною програмою, водночас рівень їх сформованості засвідчує здатність учнів/студентів успішно навчатися й бути конкурентоздатними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.

5 жовтня 2022 року в комп’ютерних лабораторіях нашого коледжу у дві сесії в дослідженні PISA-2022 взяли участь 53 студенти коледжу 15-річного віку всіх спеціальностей.

Для забезпечення проведення дослідження якості освіти PISA-2022 у нашому коледжі Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти призначив:

– відповідальним за пункт тестування Федисіва Тараса – завідувача денним відділенням “Розробки ПЗ і діловодства”

– старшими інструкторами і адміністратором тестування – викладачів комп’ютерних дисциплін Прокопіва Романа, Поліщука Тараса, Медвідь Христину і Федисів Лілію.