Друкувати ДрукуватиЗарплата в «конверті» – життя без гарантій


Зарплата в «конверті» – життя без гарантій

Небезпека  «тіньової» зарплати як і тіньової зайнятості полягає не тільки у тому, що бюджет не доотримує кошти, мінімізується надходження до Пенсійного фонду , а особливо в тому, що  люди не матимуть змоги в майбутньому отримати соціальні виплати та пенсію, які відповідають рівню їхньої реальної зарплати .

28 вересня 2022р. в нашому коледжі відбулась зустріч із спеціалістом  Пенсійного фонду м. Дрогобича Брунець Галиною Дмитрівною, яка докладно розповіла  студентам гр. БО-31, ОР-41 та ЕК-41 про важливість офіційного працевлаштування після закінчення навчального закладу. Також повідомила, що виплата зарплати у «конверті» є поширеною і вигідною для роботодавців, оскільки дає можливість:

1) економити на внесках до Пенсійного фонду і до фондів соціального страхування ;

2) нехтувати соціальними забов’язаннями перед працівниками: виплачувати лікарняні, відпускні та компенсацію при звільненні.

Отже, наші студенти зробили висновок щоби вирішити вказану проблему, це бути зацікавленими в офіційному працевлаштуванні, оскільки офіційна заробітна плата є орієнтиром для майбутнього достойного життя.

Викладачі економічних дисциплін: Винницька О.Й., Винницький М.Т.