Друкувати
Вернісаж під дощем
Вернісаж під дощем: виставка живопису студентів-дизайнерів біля вежі XVI століття.
Навіть примхлива погода не завадила провести яскраву творчу подію — вуличну виставку живописних робіт студентів спеціальності «Дизайн» Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу. Цьогорічна експозиція, як і в попередні роки, традиційно розгорнулася біля дзвіниці Костелу святого Вартоломея — оборонної вежі XVI століття, що символічно підкреслює нерозривний зв’язок мистецтва з історією рідного краю.
У центрі художньої уваги — Дрогобич. Студенти представили полотна, виконані в техніці олійного живопису, де зобразили унікальні архітектурні перлини міста: вежу Ратуші, дерев’яну церкву святого Юра (що входить до списку ЮНЕСКО), старовинні вілли, кам’яниці й палаци зламу XIX–XX століть, сакральні споруди, а також легендарну солеварню — найстаріше діюче промислове підприємство України, засноване ще у XIV столітті.
Цьогоріч виставка мала ще один символічний акцент: на старовинних воротах дзвіниці розміщено банер із символікою коледжу, якому торік виповнилося 100 років. Така візуальна присутність навчального закладу в самому серці історичного Дрогобича є свідченням глибокої поваги до спадщини міста та впевненого кроку в майбутнє.
Організували та підготували виставку викладачі циклової комісії мистецьких дисциплін Наталія Дума, Василь Ткач і Назар Ткач. Активну допомогу у проведенні заходу надали студенти третього курсу спеціальності «Дизайн» та викладач коледжу Василь Карпин.
Хоча злива й скоротила тривалість експозиції, виставка залишила по собі глибоке враження як на учасників, так і на глядачів. Це ще одне яскраве підтвердження того, що мистецтво — живе, вразливе, але стійке, здатне говорити з кожним про важливе — навіть під звуки грому.







