ДРОГОБИЦЬКИЙ МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ м. Дрогобич, вул. Раневицька 12 (03244) 3-52-06 monudmt@ukr.net

Циклова комісія мистецьких дисциплін

Основним напрямком діяльності циклової комісії мистецьких дисциплін спеціальності «Дизайн»   є підготовка молодших спеціалістів напряму 5.02020701 “Дизайн”.

Циклова комісія мистецьких дисциплін (спеціальності «Дизайн») складається з викладачів, серед яких є дизайнери-практики, досвідчені художники та творчі особистості, які на належному рівні  здійснюють професійну підготовку майбутніх фахівців.

 Циклова комісія складається з 10 викладачів:

 1. Калічак Мар’ян Тарасович – голова циклової комісії, викладач рисунку.
 2. Дума Наталія Вікторівна – викладач основ ландшафтного дизайну.
 3. Квасній Оксана Романівна – викладач основ формоутворення.
 4. Ніконець Іванна Мирославівна – викладач макетування та роботи в матеріалі.
 5. Дрозд Ольга Петрівна – викладач основ теорії дизайну та художнього проектування.
 6. Мартин Марта Богданівна – викладач живопису та художнього проектування.
 7. Мирошниченко Мар’яна Володимирівна – викладач основ проектної пластики та основ графічного дизайну.
 8. Сенюра Марко Тарасович – викладач комп’ютерного проектування.
 9. Шимко Ігор Романович – викладач основ композиції та живопису.
 10. Шимко Зоряна Зорянівна – викладач живопису та кольорознавства.

Студенти спеціальності «Дизайн» беруть активну участь у різноманітних конкурсах на рівні коледжу та міста. Варто відзначити такі:

 • 16 березня 2016 р. у Львівському техніко-економічному коледжі Національного університету «Львівська політехніка» проходила науково-пошукова студентська конференція «Світ навколо нас».

На творчий конкурс «Друге життя вторинної сировини» студентка групи ДЗ-31 Ярема Ірина представила роботу «Світильник-нічник»(викладачі Квасній О.Р., Калічак М.Т.). Для роботи Ірина використала газети, клей ПВА, залишки аерозольний фарб. Техніка виконання пап’є-маше.

 • 27 квітня 2016р. Друге місце у мистецькому фестивалі «Велика писанка», з нагоди Великодніх свят, зайняли студенти спеціальності «Дизайн», групи ДЗ-31 Тутко Юлія, Сєрікова Вероніка, Гасиндич Мар’яна та Гнатик Наталія (викладач Калічак М.Т.).
 • 1 травня 2016р. студенти групи ДЗ-11 та ДЗ-21 були відзначені дипломом за участь в загальноміському конкурсі «Великодна листівка»

5«Світ навколо нас»., Львів, 2016.

13124680_1168716666493683_6305181567846929368_n«Велика писанка», Дрогобич, 2016.

дзВиставка «академічних» робіт з рисунку груп ДЗ-11, ДЗ-21 та ДЗ-31. Травень, 2016.

Навчальні роботи студентів спеціальності «Дизайн»

 

 ЗВІТ ДІЯЛЬНОСТІ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН

 ЗА 2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

         Для циклової комісії мистецьких дисциплін 2017-2018 навчальний рік був багатим на різноманітні заходи та події. Практично кожного місяця студенти та викладачі циклу брали участь не лише в навчальному процесі, а й у різноманітних виховних заходах  коледжу, міста та області.

У вересні  2017 р. студенти спеціальності «Дизайн», уже традиційно, були залучені до святкування Дня міста: брали участь у загальноміській                 виставці-конкурсі, де вибороли перше місце та були нагороджені пам’ятними подарунками. Дрогобичани, котрі відвідали виставку, були вражені творчим здобутком наших студентів.

У жовтні 2017 р. викладачі циклової комісії мистецьких дисциплін мали можливість продемонструвати результат своєї роботи через участь у виставці студентських робіт спеціальності «Дизайн», що відбулась 26 жовтня у Дрогобицькому Палаці Мистецтв: презентація дипломних та курсових проектів, а також –  рисунку, живопису, основ композиції та макетування. Мешканці нашого міста мали змогу побачити та оцінити кращі студентські роботи.

У листопаді та грудні 2017 р. студенти плідно попрацювали над підготовкою Різдвяних та новорічних свят: близько місяця виготовляли та монтували підвісну ялинку, висотою понад 4 метри, котра була виконана з паперової пластики і в подальшому вмонтована у  фойє коледжу.

У  січні  2018 р. викладачі циклу пройшли курси підвищення кваліфікації у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Івана Франка, а це можливість удосконалення форм і методів навчально-виховного процесу.

У лютому 2018 р. відбувся захист курсових проектів із художнього проектування, де студенти групи ДЗ-41 представили фахові дизайнерські розробки. Комісія відзначила деякі роботи високою похвалою.

У березні 2018 р. студенти, вже традиційно, працювали над великою писанкою на конкурс, приурочений Великоднім святкуванням Дрогобича.                За результатами виставки, на Площі Ринок студенти були нагороджені пам’ятними подарунками та призовими грамотами.

У травні та червні  2018 р. студенти разом із викладачами  активно працюють над організацією тижня циклової комісії мистецьких дисциплін.                 З 29.05 по 04.06 у рамках Тижня відбудуться пленери, виставки та цікаві заняття, приурочені профільному тижню.

Завершується навчальний рік, уже традиційно, захистом дипломних проектів (26 – 27 червня),  під час якого студенти демонструють свій фаховий рівень, котрий вони здобували протягом навчання в коледжі. Це випробування фаховості та професійності, котре і є показником роботи викладачів циклової комісії мистецьких дисциплін, а для студентів – це показник їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

Випускники