Додано: 29 Грудень 2016

Оновленно: 9 Листопад 2022




Лабораторія навчальної практики.


У коледжі діє лабораторія для проходження студентами  спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно – інтегровані технології навчальних практик.

Навчальну практику проводять майстри виробничого навчання Марія ЩУЦЬКА та Віталій ВОРОНЧАК.

 У відповідності до навчальних програм, в навчально – виробничих майстернях коледжу проводяться наступні види навчальних практик: «Електромонтажна»; «Монтаж та наладка засобів автоматизації»; «Навчальна практика по наданню робочої професії».

Під час проходження навчальних практик студенти систематизують, поглиблюють і закріплюють отримані теоретичні знання.

Завданням навчальних практик є формування у студентів професійних навичок виконання електромонтажних та налагоджувальних робіт засобів автоматизації.

Навчальна практика «Електромонтажна».

Проходить на  2 курсі  2-го  семестру. Тривалість – 2 тижні. Форма підсумкового контролю – звіт. Результат навчання – залік.

Під час проходження   «Електромонтажної» практики студенти вивчають: умовні графічні позначення радіоелементів на електричних схемах; маркування радіоелементів на корпусах; правила  виконання електромонтажних робіт при проведенні провідного монтажу  та монтажу друкованих плат; методи формування та паяння радіоелементів; типи і призначення електроізоляційних матеріалів; види припоїв і флюсів, які використовуються  при монтажі радіоапаратури; вимоги техніки безпеки, охорони праці, протипожежної безпеки, промислової санітарії і особистої гігієни при виконанні електромонтажних робіт.

В процесі проходження практики студентам, у відповідності з вивченою темою, видаються індивідуальні завдання для набуття практичних навиків.

На підсумковому занятті студенти отримують залік.

Навчальна практика «Монтаж та наладка засобів автоматизації».

Проходить на  3 курсі  1-го  семестру. Тривалість – 2 тижні. Форма підсумкового контролю – звіт. Результат навчання – залік.

Під час проходження практики «Монтаж та наладка засобів автоматизації» студенти ознайомлюються із будовою та використанням вимірних приладів та засобів для монтажу електромережі. Також отримують практичні навички із розробки нескладних електронних пристроїв, а саме – вчаться розробляти схему електричну принципову пристрою, друковану плату, на якій монтують радіоелементи, налагоджують пристрій, усувають різного виду несправності.

На підсумковому занятті студенти отримують залік.

«Навчальна практика по наданню робочої професії»

Проходить на  3 курсі  2-го  семестру. Тривалість – 3 тижні. Форма підсумкового контролю – звіт. Результат навчання – кваліфікаційний іспит.

 На «Навчальній практиці по наданню робочої професії» студенти  повинні вміти: застосовувати вимірювальні прилади в засобах автоматики; читати схему електричну принципову проектованого пристрою відповідно до індивідуального завдання; аналізувати елементну базу пристрою; виконувати рисунок схеми електричної принципової за допомогою САПР sPlan; виконувати рисунок друкованої плати за допомогою САПР Sprint Layout; виготовляти друковану плату проектованого пристрою; здійснювати монтаж та паяння радіоелементів на друковану плату;  вміти перевірити роботу пристрою.

До завершення  навчальної  практики студенти виконують індивідуальне завдання та оформляють звіт з навчальної практики, що є основним критерієм для допуску студентів до кваліфікаційного іспиту.

Кваліфікаційний іспит по наданню робітничої професії проводиться на засіданні тарифно-кваліфікаційної комісії на підсумковому занятті та оформляється відповідним протоколом.

 Студентам, які успішно здали кваліфікаційний іспит, видається посвідчення встановленого зразка із присвоєнням робітничої професії  «Електромеханік засобів автоматики та приладів технічного устаткування» 3-го або 4-го розряду.

Для проведення навчальних практик лабораторія №305 обладнана необхідним сучасним обладнанням, а саме: заточним, свердлильним та мінісвердлильним верстатами; паяльними станціями; тримачем «Третя рука»; блоками живлення; наборами викруток та свердл; кусачками; плоскогубцями; пінцетами. Також для набуття практичних навичок використовуються електронні конструктори «Знаток» та «Arduino».

 Приміщення лабораторії "Електромонтажної практики".
Приміщення лабораторії “Електромонтажної практики”.
Студент виконує практичне завдання з використанням мікроконтролера Arduino. Заняття з навчальної практики.
Використання конструкторських наборів для вивчення роботи типових електричних схем.
3

Студенти проводять монтаж електронних пристроїв з допомогою паяння.

4

Студенти проводять вимірювання з допомогою цифрового осцилографа.

5

Студент розробляє креслення друкованої плати з допомогою програми Sprint-Layout.

6

Травлення друкованої плати в розчині хлорного заліза.

7

Свердління отворів в друкованій платі  для монтажу радіоелементів з допомогою мінісвердлильного верстату, який виготовлений в навчально-виробничих майстернях коледжу.

8

Свердління отворів в передній панелі лабораторного стенду, який виготовляється для обладнання лабораторії з цифрової схемотехніки.

9

Студенти перевіряють монтаж свого пристрою на дипломний проєкт.

10

Дипломанти виготовляють передню панель розробленого лабораторного стенду на дипломний проєкт.