Додано: 6 Березень 2025
Оновленно: 6 Березень 2025
Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж готує кваліфікованих фахівців для підприємств міста і регіону. За багаторічну діяльність заклад освіти неодноразово змінював назву, але вимога забезпечення промислових підприємств конкурентоспроможними працівниками залишалася незмінною. На сьогодні проблема підготовки ініціативних, конкурентоздатних та професійно-компетентних випускників закладів фахової передвищої освіти є актуальною, адже сучасний ринок праці диктує свої умови: якість професійно-практичної підготовки кваліфікованого робітника повинна відповідати не тільки вимогам освітніх стандартів, але й потребам роботодавців, які останнім часом висувають низку зауважень, що не можуть бути виконані закладами освіти.
Педагогічний колектив коледжу чітко усвідомив, що найважливішим чинником підвищення якості професійного навчання, адаптації кваліфікованих працівників до нових економічних умов, закріплення їх на робочих місцях є соціальне партнерство. У Дрогобицькому механіко-технологічиому фаховому коледжі соціальне партнерство представлене як система соціально-педагогічної взаємодії викладачів, майстрів виробничого навчання, здобувачів освіти роботодавцями.
Для співпраці з роботодавцями дирекція коледжу та педагогічний колектив напрацювали такі напрямки:
Основою соціального партнерства у закладі освіти є принцип співробітництва між роботодавцями, педагогічними працівниками та здобувачами освіти, який реалізується у таких формах:
1. Участь роботодавців в організації професійної підготовки.
2. Проходження професійно-практичної підготовки здобувачів освіти в умовах реального виробництва з подальшим працевлаштуванням випускників; укладання договорів на проходження виробничої та переддипломної практики.
3. Ознайомлення з діяльністю підприємств: екскурсії, лекції, консультації, проведення майстер класів.
4. Участь роботодавців в акредитації освітньо-професійних програм.
Співпраця закладу освіти і роботодавців є взаємовигідннм перспективним шляхом розв’язання багатьох проблем, що виникають у процесі підготовки фахівців. Для Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу у процесі співпраці з’являються такі додаткові можливості:
Спільна взаємодія дирекції коледжу, педагогічного колективу, здобувачів освіти закладу освіти з роботодавцями сприяє більшій популяризацїї професій, дозволяє вчасно реагувати на пропозиції ринку праці щодо професійної підготовки майбутніх фахівців.
Наше бачення вигоди для роботодавців – основне: залучення працівників, отримання підготовленого фахівця, адже відсутність цих факторів є надзвичайно болючим питанням сьогодення. У час реформування освіти та розвитку професійної орієнтації, попит роботодавців на персонал та потреба у професійній підготовці кадрів надзвичайно високі.
Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж активно та успішно співпрацює з такими підприємствами міста і регіону: ТзОВ «Дрогобицький долотний виробничий комплекс «ДДЗ», ТОВ «ВКФ Дрогобицький завод автомобільних кранів», ТДВ «БЗ «РЕМА» м. Борислав, ТзОВ «НВП «ІМВО» м. Львів, Відокремлений підрозділ «Самбірська листпнція колії» ДТГО «Львівська Залізниця», ДП «Фарматрейд», ТзОВ «ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ» с. Нежухів.
Важливою ланкою навчання та виробничого процесу є охорона праці. Одним із напрямків співпраці Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу і роботодавців є проходження виробничої та переддипломної практики студентів на підприємствах. Практика – частина освітнього процесу. Виробнича практика дає студенту можливість остаточно переконатися в правильності зробленого ним вибору. Практикант під час роботи на виробництві має можливість вивчити реальні ситуації та перевірити отримані під час навчання знання. Він може самостійно приймати рішення, обгрунтовуючи правильність своїх висновків перед фахівцем підприємства – керівником практики. Майбутній фахівець не тільки навчається субординації в колективі, отримує навички професійного спілкування, а й застосовує отримані знання з професії та охорони праці, на практиці на робочому місці.
Безпека і здоров’я здобувачів освіти під час практики на підприємствах міста і регіону контролюється керівниками практики та службою охорони праці коледжу. В коледжі зі здобувачами освіти проводиться інструктаж з охорони праці відповідно до Інструкції №88 з охорони праці для здобувачів освіти, які скеровуються на виробничу практику.
Служба охорони праці коледжу проводить зустрічі з керівниками служб охорони праці, керівниками практики підприємств. Зокрема, інженером з охорони праці Надією Ільницькою організована зустріч фахівців коледжу і ТДВ «БЗ «РЕМА» м. Борислав, на якому проходять виробничу практику здобувачі освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування, яка відбулася 5 березня 2025 року. Зараз ринок праці особливо потребує фахівців механічних спеціальностей, верстатників з обробки металу. Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж – єдиний навчальний заклад регіону, який готує таких фахівців. В зустрічі взяли участь Роман Миколайський – інженер з охорони праці ТДВ «БЗ «РЕМА» та фахівці Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу: інженер з охорони праці Надія Ільницька, завідувач навчально-виробничою майстернею Андрій Мисак.
Обговорено питання безпеки під час практики здобувачів освіти на підприємстві, актуальні питання дотримання законодавства про охорону праці, питання співпраці у поліпшенні стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.
Сторони спрямовують спільні зусилля на забезпечення безпечних умов праці.
На підприємстві створено умови для виконання здобувачами освіти програми практики, проведено з практикантами інструктажі з охорони праці, призначено безпосередніх керівників практики, безкоштовно видано спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту. Як наслідок допущено здорових, поінформованих, кваліфікованих та екіпірованих працівників до виконання визначених завдань.
На завершення висловлюємо сподівання, що робота, яка проводиться в рамках співпраці, буде продовжена плідно.