Друкувати ДрукуватиВшанування пам’яті Івана Пулюя


Вшанування пам’яті Івана Пулюя

26 травня 2016 року згідно плану виховної роботи на 2015-2016 н.р. в приміщенні актового залу Дрогобицького механіко-технологічного коледжу з метою вшанування пам’яті видатного вченого, науковця світового рівня та полум’яного патріота України Івана Пулюя відбувся виступ студентів груп ЕК-11 та ОР-11.

Дійство почалося зі слів ведучого ст. Мацюрака Р. про необхідність повернення славних українських імен до нашої пам’яті, а зміст вірша В.Стуса у його виконанні  підтвердив цю думку.  Професор Іван Пулюй  належав до тих, хто в другій половині XIX та на початку XX століття формував науковий світогляд і був українцем, а не австрійцем чи угорцем (текст читав ст. Кіріченко В.). Прозвучала автобіографія Івана Пулюя у виконанні ст. Кіріченко С.

Про внесок Пулюя в молекулярну фізику доповів ст. Копач В., а реферат про його досягнення в електротехніці  озвучив ст. Рожик В. Про небайдужість Пулюя до долі України розповів ст. Лагдан Р.

Далі, під керівництвом куратора гр. ОР-11 Кобель Р., всі присутні в залі спробували впізнати значення окремих фізичних термінів, які започаткував Пулюй, але які нажаль з певних причин не ввійшли в наш лексикон.

Особлива увага була приділена внеску Пулюя в рентгенологію (ст. Грушецький В.) та дослідженню  Х – променів ( ст. Кузів М., ст. Комар М . , ст. Мичка А.).

Підсумок дискусії про пріоритет Рентгена щодо відкриття Х – променів, рівнозначно, як і неможливість ігнорування реального внеску Пулюя в їхнє дослідження, підвів ст. Гуняк О.

Ст. Кобільник Т. і Кіхтан А.   розповіли про сім’ю Пулюя.

В кінці куратор гр..ЕК-11 Каріоті А. підвів загальний підсумок, а ст. Козороз І. зачитав вірш.

Ст. гр. ЕК-21 Баранецький В.  заспівав пісню, присвячену Пулюю (музика Вакарчука С., слова Каріоті А.) та із заключним словом виступив директор коледжу Звір Б.І.

Дійство супроводжувалося показом фотоматеріалів із життя Пулюя(ст. гр. ПК-31 Паращак В., Галелюка Р.).