Додано: 22 Березень 2016
Оновленно: 30 Травень 2022
Циклова комісія спецдисциплін спеціальності 5.05050302 «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» Дрогобицького механіко – технологічного коледжу запрошує на навчання випускників 9-х класів шкіл України на денну форму навчання.
Навчання на денній формі здійснюється за рахунок державного замовлення (безкоштовне).
Умови вступу в наш навчальний заклад висвітлені на сайті коледжу.
Термін навчання – 3-ри роки і 9-ть місяців. Випускники коледжу даної спеціальності, після закінчення навчання, отримають диплом молодшого спеціаліста та атестат про загальну середню освіту. Крім цього, студенти ІІІ курсу, після проходження навчальної практики, отримають посвідчення однієї із професій – токар, фрезерувальник, оператор на верстатах із числовим програмним керуванням (ЧПК). Випускників нашого коледжу запрошують на роботу машинобудівні підприємства України з гарантуванням хороших умов праці та зарплати. Багато наших випускників працюють за кордоном. Це технічно і технологічно грамотні спеціалісти машинобудівної галузі. Для випускника коледжу немає проблеми у вирішенні задач конструювання, виготовлення різного виду деталей машин і механізмів, проведення їх ремонту і відновлення роботоспосібності. Програма навчання передбачає навчання молодого спеціаліста конструюванню різного виду пристроїв і оснастки, виконанню їх креслення в зборі і подетально, вибору відповідного матеріалу для виготовлення деталей машин та механізмів, необхідного технологічного обладнання для механічної обробки, а також – вибору для нього необхідної оснастки, складанню технологічного процесу послідовності виготовлення різного виду деталей.
Машинобудівна галузь – це ведуча галузь народного господарства.
У кожній галузі машини і механізми визначають її рівень розвитку і продуктивності. Конструюванням і виготовленням цих машин і механізмів займаються випускники нашого коледжу. Для них створені пріоритетні умови для вступу у вищі навчальні заклади ІІІ – ІV рівнів акредитації (інститути, університети), за скороченою програмою. Знання, вміння і практичні навички випускників коледжу дозволяють їм швидко адаптуватися до будь-якого виробництва, вивчити будову і принцип його роботи і обслуговувати технологічне обладнання і оснастку. Випускники коледжу вивчають різні системи керування технологічним обладнанням – механічні, механогідравлічні, електричні та сучасні системи числового програмного керування. Технічна грамотність і професійні навички здобуті в коледжі допоможуть Вам в майбутньому і в особистому житті. Ви з легкістю вирішите побутові проблеми електрики, сантехніки, дверних, гаражних, сеймових замків. Уміючи конструювати пристрої, деталі і різні вироби з металу, Ви з легкістю сконструюєте необхідні речі з іншого матеріалу, наприклад, з дерева.
До складу циклової комісії належать викладачі з виробничим інженерним досвідом роботи.
У кінці 2015 року спеціальність 5.05050302 «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» пройшла планову акредитацію і підтвердила право на підготовку і випуск молодших спеціалістів денного і заочного відділень. Варто зауважити, що викладачі циклової комісії спец дисциплін представили на вимогу експертів якісні методичні напрацювання для виконання практичних і лабораторних робіт, а також самостійного опрацювання тем студентами. Особливо відмічено якість виконання і оформлення курсового проектування з предмету «Технологічне оснащення» та його методичне забезпечення.
Під час навчання студенти групи ОР-31 проходять навчальну практику в навчальних майстернях коледжу, яка продовжується на четвертому курсі і отримують одну з виробничих професій 2-3-го розряду за власним бажанням – токар, фрезерувальник, оператор на верстатах з ЧПК.
Вкінці навчального процесу, перед здачею державних іспитів, студенти групи ОР-41 проходять виробничу технологічну практику на базових регіональних машинобудівних підприємствах.
У 2019 році складено угоду і започатковано відрядження студентів четвертого курсу для проходження виробничої практики на машинобудівному підприємстві в Польщі «Autocam Poland Sp.Zoo». Для проходження практики були відрядженні шестеро студентів, які позитивно вражені культурою і виробничою дисципліною підприємства. Під час практики студенти отримували зарплату з розрахунку 10,5 польських злотих за годину при 8-ми годинному робочому дні, безплатне проживання в гуртожитку (одна кімната на трьох), безплатний спецодяг. По закінченню проходження практики адміністрація підприємства запросила студентів на роботу, пообіцявши владнати відповідні візові питання працевлаштування. Угода про проходження практики на підприємстві в Польщі «Autocam Poland Sp.Zoo» діє і двосторонньо вдосконалюється в сторону на взаємно вигідних умовах.
Викладачі циклової комісії спецдисциплін постійно поновлюють свій методичний доробок.
Уже традиційно студенти беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий за професією», де представляють наш коледж. Змагання проходять в два етапи (згідно жеребкування, яке відбувається після офіційного відкриття):
Циклова комісія спец дисциплін «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях»спеціальності 5.05050302
(Короткий інформаційний звіт роботи циклової комісії за перший семестр 2018-2019 н.р.)
Планом роботи предметної (циклової) комісії на 1 семестр 2018 – 2019 навчального року було передбачено провести 4-ри засідання, на яких обговорили питання скеровані на:
Навчально – виховну роботу;
Контроль за навчальним процесом і успішністю;
Методичну роботу, обмін педагогічним досвідом, підвищення кваліфікації викладачів;
Позааудиторну роботу;
Роботу кабінетів і лабораторій.
Перше засідання циклової комісії проведено від 03.09.18 р.
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., Баглай Є.В.,
Михаць О.Й., Гамків В.М., Зубко М.О., Винницька О.Й.
Порядок дня:
3.1. Плану роботи циклової комісії 1-й семестр.
3.2. Календарно-тематичних планів.
3.3. Планів роботи кабінетів та лабораторій.
3.4. Програм по предметах.
3.5. Тем методичних розробок.
3.6. Індивідуальних планів.
3.7. Графіку взаємовідвідування.
3.8. Впровадження в навчальний процес вивчення предметів інноваційних методів викладання. Програмне забезпечення мультимедійних систем та комп’ютеризованих робочих місць.
В результаті обговорення циклова комісія постановила:
Друге засідання циклової комісії проведено 17.10.2018р.
На засідання були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., Зубко М.О.,
Винницька О.Й., Баглай Є.В., Михаць О.Й., Гамків В.М.
Порядок дня:
1.Аналіз стану успішності в групах.
2.Затвердження екзаменаційної документації.
3.Аналіз роботи викладачів циклу з відстаючими студентами.
4.Аналіз контролю знань студентів по темах віднесених на самостійне опрацювання.
5.Аналіз наявності та стану підготовки викладачами методичного забезпечення предметів ( якісне і кількісне ).
6.РІЗНЕ.
В результаті обговорення циклова комісія постановила:
конспекту по підготовці матеріалу, який віднесений на самостійне опрацювання.
9.Наступне засідання циклової комісії провести 20.11.2017р. по затвердженому плану.
Третє засідання циклової комісії проведено 21.11. 18 р.
На засідання були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., Баглай Є.В., Михаць О.Й., Зубко М.О., Винницька О.Й., Гамків В.М.
Порядок дня:
1.Стан виконання програмного матеріалу. Успішність студентів.
2.Обговорення результатів МК та успішності.
3.Стан курсового проектування по технології машинобудування в гр..ОР41 .
5.Заслухати невстигаючих студентів про причини невстигання
6.РІЗНЕ.
В результаті обговорення циклова комісія постановила:
1.Стан виконання програмного матеріалу вважати задовільним.
2.Викладачам циклу посилити індивідуальну роботу з студентами і направити її для покращання якісних показників навчання.
3.Завідуючому денного відділення Яцинич О.Б. прийняти адміністративні міри впливу до студентів, які постійно і демонстративно не готуються до занять.
4.Керівнику курсового проекту з предмету «Технологія машинобудування», ЗубкуМ.О. в групі ОР41 посилити індивідуальну роботу з студентами, призначити додаткові позаурочні консультації і забезпечити сто відсоткову успішність виконання та захисту курсових проектів з предмету.
5.Керівнику курсової роботи з предмету «Економіка, організація і планування виробництва», ВинницькійО.Й. в групі ОР41 посилити індивідуальну роботу з студентами, призначити додаткові позаурочні консультації і забезпечити сто відсоткову успішність виконання та захисту курсової роботи з предмету.
Четверте засідання циклова комісія провела 28.12.18 р.
На засідання були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., Баглай Є.В.,
Зубко М.О., Винницька О.Й., Михаць О.Й., Гамків В.М., Сея З.І.
Порядок дня:
1.Стан успішності і допуск студентів 1 – 3 курсів до екзаменаційної сесії.
2.Аналіз взаємовідвідування уроків викладачами циклу.
3.Аналіз методичної роботи викладачів.
4.Аналіз позакласної роботи викладачів циклу.
5.РІЗНЕ.
В результаті обговорення циклова комісія постановила:
2.Викладачам циклової комісії прийняти участь в педагогічних читаннях, які заплановані на 10.01.2019р. і 11.01.2019р.
6.Викладачам ЦК завершити підготовку навчально методичних матеріалів на 2-й семестр 2018-2019 н.р. до 21.01.2019р.
Викладачі спец дисциплін прозвітували про виконання запланованих ними індивідуальних планів, зокрема написання методичних розробок і укомплектування методичного забезпечення предметів, участі у форумах, олімпіадах, конференціях та методичних об’єднаннях.
Обговорюючи питання «Аналіз методичної роботи викладачів», методист
Сея З.І. інформувала циклову комісію про стан виконання методичних розробок викладачами циклу, зокрема:
Баглай Є.В. розробив навчальну програму вивчення предмету «Основи гідро – пневмоавтоматики» відповідно до навчального плану спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Програма розроблена в повному об’ємі, розглянута і схвалена засіданні циклової комісії, затверджена директором коледжу.
Буряк М.В. розробив навчальні програми вивчення предметів «Технологічне оснащення» і «Технологічні основи програмування обробки на верстатах з ЧПК» відповідно до змін в навчальному плані спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».
Програми схвалені на засіданні циклової комісії і затвердженні директором.
Винницька О.Й. розробила методичні вказівки до виконання практичних робіт з економічного аналізу. Методична розробка виконана в повному об’ємі і готова до друкування і тиражування.
Зубко М.О. опрацьовує фондові лекції з предмету «САПР технологічних процесів».Стан виконання – викінчуючий етап (70% – 80%).
Михаць О.Й. розробив методичні вказівки до виконання розрахунку режимів різання на верстатах з ЧПК.
В основному план виконання методичних розробок викладачами виконано. Окремі знаходяться на завершальному етапі і готується до друку та тиражування.
(Короткий інформаційний звіт роботи циклової комісії за другий семестр 2018-2019 н.р.)
П’яте засідання циклова комісія провела 21.01.2019р
засідання циклової комісії спец предметів спеціальності «ОР»
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., ГамківВ.М.,
Михаць О.Й., Баглай Є.В., Винницька О.Й., Зубко М.О.,Сея З.І.
Порядок дня:
2.1 Плану роботи циклової комісій на ІІ семестр.
2.2.Планів роботи кабінетів.
2.3. Екзаменаційної документації.
2.4. Тематики методичних розробок.
2.5. Інструкції по виконанню практичних та лабораторних робіт.
2.6. Тематики КП з предмету «Технологічне оснащення».
2.7. Календарно – тематичних планів.
Циклова комісія постановила:
4.Викладачам циклу завершити роботу пов’язану з написанням та друкуванням запланованих методичних розробок до наступного , 6-го засідання циклової комісії.
7.2.Аналіз якості виконання курсової роботи з предмету «ЕО та планування виробництва».
7.3. Стан підготовки студентів групи ОР41 до проходження виробничої технологічної практики групи ОР41.
7.4. Підготовка матеріалів до виставки методичної роботи викладачів циклу.
7.5.Різне.
Шосте засідання циклова комісія провела 25.02.2019 р.
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., ГамківВ.М.,
Михаць О.Й., Баглай Є.В., Винницька О.Й., Зубко М.О.
Порядок дня :
3.Аналіз якості виконання курсової роботи з предмету «ЕО та планування виробництва».
6.Різне.
Циклова комісія постановила.
Гамківу В.М., Баглаю Є.В. Винницькій О.Й. постійно проводити необхідні професійно виховні, консультаційні, інформаційні заходи з метою покращання якісних показників навчання.
Сьоме засідання циклова комісія провела 25.03.19 р.
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., ГамківВ.М., Михаць О.Й., Баглай Є.В., Винницька О.Й., Зубко М.О.
Порядок дня: 1. Заслухати стан викладання програмного матеріалу на денному та заочному відділенні.
2.Обговорення результатів МК та успішності.
6.Запрошення на засідання невстигаючих студентів.
7.Різне
Циклова комісія постановила:
1.Завідуючій денним відділення О.Б.Яцинич забезпечити, шляхом коректування розкладу занять, виконання програмного матеріалу по всіх предметах.
5.Запрошених на засідання ЦК невстигаючих студентів Бандерича, Броновського, Горуцького, Вальо, Кирпина попередити про недопустимість безвідповідального відношення до навчання і довести до їх відома, що до них в дальнійшому при такому відношенні до навчання будуть застосовані більш радикальні адміністративні міри впливу.
6.Стан проходження виробничої практики вважати задовільним.
Восьме засідання циклова комісія провела 04.2019 р.
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., ГамківВ.М., Михаць О.Й., Баглай Є.В., Винницька О.Й., Зубко М.О.
ПОРЯДОК ДНЯ
3.Стан самостійного опрацювання студентами програмного матеріалу.
4.Обговорення результатів МК та успішності.
5.Стан проходження навчальної практики в майстернях ДМТК.
6.Розгляд розкладу консультацій та державних екзаменів у випускних групах ОР41, ЗОР21 2018-2019 н.р.
6.Різне
Циклова комісія постановила:
3.Викладачам предметникам попередити невстигаючих студентів і студентів, які не дотримуються 2-х тижневих термінів здачі програмного матеріалу про недопустимість порушувати і недотримувати 2-х тижневих термінів. До студентів, які повторно і систематично не встигають і недотримуються термінів здачі програмного матеріалу приймати адміністративні міри впливу.
4.Викладачам циклу посилити позакласну роботу згідно з розкладом позакласної роботи а також назначити індивідуальні консультації і відробки практичних і лабораторних робіт.
ОР41 – «Різання матеріалів» – 3травня, «Технологічне оснащення» – 8 травня, «Комплексний» – 16 травня.
ЗОР21 – «Різання матеріалів» – 4 червня, «Технологічне оснащення» – 7 червня, «Комплексний» – 11 червня;
Дев’яте засідання циклова комісія провела 20.05.19р
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., ГамківВ.М., Михаць О.Й., Баглай Є.В., Винницька О.Й., Зубко М.О.
ПОРЯДОК ДНЯ:.
2.Стан курсового проектування з предмету “Технологічне оснащення”.
Затвердження графіку захисту курсового проекту
5.Стан матеріальної бази майстерень ДМТК. Підготовка матеріальної бази майстерень для проведення практики в групі ОР31.
Циклова комісія постановила:
7.Успішність і якість здачі державних іспитів в групі ОР41 вважати задовільною.
засідання циклової комісії спецдисциплін спеціальності ОР
На засіданні були присутні: Буряк М.В., Федина М.І., ГамківВ.М., Михаць О.Й., Баглай Є.В., Винницька О.Й., Зубко М.О.
ПОРЯДОК ДНЯ:
4.Аналіз успішності та якісних показників здачі державних іспитів на заочному відділенні в групі ЗОР21.
7.Підготовка кабінетів і лабораторій до нового навчального року.
8.Аналіз проведення «тижня циклової комісії»
Примітка: В аналізі проведення тижня циклової комісії Буряк М.В. відмітив про достатньо високу організованість проведення планових заходів. Також відмітив якісну організацію і підготовку студентів ( Фарима, Пагутяк, Михалків) до захисту курсового проекту з предмету «Технологічне оснащення». Зразково виконав КП з предмету студент Фарима і провів захист з використанням мультимедійного класу. Проявив індивідуальну ініціативу, графічну частину виконав в «Компас графік 3D». Крім цього змонтував відео послідовності конструювання пристрою, продемонстрував пристрій в розібраному виді і загальний вид пристрою у всесторонньому його вигляді. Комісія оцінила захист на 5 (відмінно). Студенти Пагутяк і Михалків захистили курсові проекти на 4 (добре). Решта студентів підготовили захист на 3 (задовільно). Особливо комісія відмітила слабу підготовку студентів Вальо і Становича.
Статистичний звіт
про роботу циклової комісії за 2018 – 2019навчальний рік.
№
п/п |
Зміст проведеної роботи | Кількість |
1 | Проведено засідань | 10 |
2 | Розглянуто питань | 61 |
3 | Розроблено програм | 5 |
4 | Написання методичних розробок. | 8 |
5 | Написання рецензій | 22 |
6 | Надруковано навчально – методичних матеріалів | 3 |
7 | Участь в роботі методоб’єднань (кількість засідань)* | 5 |
8 | Зроблено методичних повідомлень | – |
9 | Перевірено відкритих уроків | – |
10 | Взаємна присутність уроків викладачів | 22 |
11 | Працювало предметних гуртків* | 5 |
12 | Виготовлено навчально – Виготовлено навчально – наглядних посібників, моделей, макетів, приладів. | 2 |
13 | Представлено експонатів на виставку | 1 |
14 | Виготовлено кінофільмів | 1 |
15 | Виготовлено діафільмів | – |
16 | Виготовлено діапозитивів, слайдів | – |
17 | Випущено бюлетенів | – |
18 | Проведено технічних конференцій , олімпіад* | – |
19 | Проведено предметних вечорів для студентів* | – |
20 | Проведено екскурсій на підприємства, в музеї* | 1 |
21 | Проведено уроків на підприємстві | 1 |
22 | Виконано реальних дипломних ( курсових ) проектів | 3 |
23 | Проведено уроків з застосуванням ТЗН | 4 |
24 | Розроблено карт програмного контролю знань | 30 |
З 06 по 10 червня 2022 року відбувся захист курсових проєктів студентами спеціальності 133 Галузеве машинобудування.
25 і 26 травня 2022 року в коледжі відбувся Комплексний державний кваліфікаційний екзамен випускників спеціальності 133 Галузеве машинобудування ( спеціалізації Технологія обробки на верстатах і автоматичних лініях та Інструментальне виробництво).
Метою кваліфікаційного екзамену була перевірка професійного рівня знань методології та нормативних документів щодо проєктування технологічних процесів виготовлення різальних інструментів, виробів і деталей, здобуття практичних навичок з проєктування технологічних процесів механічної обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях.
Відповіді студентів на питання були повними і вичерпними.
При виконанні практичних завдань студенти показали вміння на практиці застосовувати одержані знання.
Слід відмітити досить високий рівень підготовки більшості студентів.
Відсоток якості здачі Комплексного державного кваліфікаційного екзамену склав по спеціалізації Інструментальне виробництво 85,7%, по спеціалізації Технологія обробки на верстатах і автоматичних лініях 52,4%.
Запорукою успішної підготовки висококваліфікованих фахівців машинобудівної галузі є тісна співпраця з виробництвом. Саме тому для студентів групи ОР-31 та ІВ-31 була організована екскурсія на Дрогобицький завод автомобільних кранів ( Під керівництвом викладачів: Кравця П.С., Гнатів М.М. та кураторів груп Зубка М.О. та Бойчука І.Ю.)
20 лютого 2020 року у коледжі було проведено відкритий виховний захід: «День Героїв Небесної Сотні».
23 січня 2020 у коледжі відбулося свято, присвячене Дню Соборності України. Тематичний захід підготували студенти групи ОР - 11 (куратор Зазуля Л. М.)
31 травня 2019 відбулося урочисте вручення дипломів молодшого спеціаліста випускникам коледжу спеціальностей” Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях” та ” Розробка програмного забезпечення”.