Додано: 22 Березень 2016
Оновленно: 26 Вересень 2024
Головною метою визначальних форм роботи циклової комісії суспільних дисциплін є творче, систематичне та практичне зорієнтування студентів на вивчення сфер суспільства, його історії, а також – формування у студентської молоді теоретичних і практичних знань, соціальної культури майбутнього спеціаліста, виховання його як активного громадянина і будівника демократично-правового суспільства.
Склад циклової комісії:
Основні напрямки роботи циклової комісії суспільних дисциплін:
– впровадження інноваційних технологій навчання;
– активізація розумової та пізнавальної діяльності студентів;
– індивідуальна робота із обдарованими студентами;
– підвищення рівня кваліфікації викладачів.
Заходи проведенні цикловою комісією:
З 29.11.2022 року по 5.12.2022 року у нашому коледжі пройшов
Тиждень циклової комісії суспільних дисциплін.
Напередодні 300-річного ювілею Григорія Сковороди була проведена конференція “Світ Григорія Сковороди”.
До популяризації філософських та творчих ідей Григорія Сковороди долучилися студенти груп ДВ-21 та ДЗ-11, а також викладачі циклової комісії суспільних дисциплін нашого коледжу.
Філософія і творчість Григорія Сковороди, якого називають українським Сократом, видатного українського філософа-містика, богослова, поета та педагога, який є чи не найцікавішою постаттю історії українського духу, значно вплинула на сучасників і наступні покоління.
“Відповідальність починається з мене…”
Під таким гаслом відбулась інтелектуальна гра “Цінності громадянського суспільства, усвідомлення відповідальності, готовність до діалогу, лідерство змін” між студентами 2-х курсів(гр. БО-21 та ДВ-21). Студенти продемонстрували добрий рівень знань з дисципліни “Громадянська освіта”. Метою інтелектуальної гри було виховання патріотизму і національної гідності.
Цікаво і змістовно пройшов диспут на тему: “Функціонування фондових бірж та зловживання на ринку капіталів” серед студентів 3-го курсу. Студенти продемонстрували свої творчі здібності та вміння генерувати оригінальні рішення з питань функціонування фондових бірж. Під час диспуту тривало жваве обговорення питань, які пов’язані із зловживанням на ринку капіталів. Студенти продемонстрували високий рівень знань, згуртованість, креативність, злагоджену командну гру і гарні результати. Захід організувала Зазуля Л.М.
2 грудня напередодні міжнародного Дня прав людини з метою підвищення рівня громадської свідомості та формування правової культури в приміщенні читальної зали бібліотеки викладачем Бучинською Г.Й. було проведено правову вікторину “Ти і Право”. У вікторині взяли участь студенти 1-2-х курсів. Проведення вікторини супроводжувалося цікавою пізнавальною інформацією.
Студенти продемонстрували високий рівень комунікабельності, відповідальності та знань з дисципліни “Основи правознавства”. Варто зазначити доброзичливу атмосферу, яка панувала під час вікторини. Студенти брали активну участь в обговоренні завдань, допомагали і доповнювали один одного. За результатами вікторини переможцями стали:
І місце – Юзвишина О. (гр. ДВ-21)
ІІ місце – Василенко І. (гр. ПК-11)
ІІІ місце – Яфинович Я. (гр. ДВ-21)
З нагоди річниці Збройних сил України викладачем Ханасом В.Й. було проведено конференцію серед студентів 2-х курсів. День Збройних сил України – це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки яким ми можемо почуватися у безпеці.
Завершився Тиждень циклової комісії проведенням проєкту “Рейтинг глобалізації” (Globalization Index) серед студентів 1-2-х курсів. Керівник проєкту – викладач Бенько І.П.
Студенти зосереджували увагу на основні параметри глобалізації та місце України за рівнем глобалізації.
Тиждень циклової комісії – це час тісної співпраці викладача та студентів. І кожен день був особливим, яскравим. Предметні тижні приносять незабутні враження викладачам і студентам, які беруть безпосередню участь у заходах. Різноманітні заходи викликають зацікавленість а також заохочують до вивчення суспільних дисциплін.
Cтуденти нашого коледжу у складі команди «БІТКОЇН» Ясюра М. (гр.ПК – 32), Ільницький Д. (гр. ПК – 31), Костишин Л. (гр. БО – 21), Дмитрищак В. (гр. Бо – 21), Циганюк В. (гр БО – 21), Шепіда А. (гр. БО – 21) отримали сертифікат за участь у Всеукраїнському турнірі з фінансової грамотності «FinCup 2022».
Турнір проходив з листопада 2022 по січень 2023 року. Метою проведення Всеукраїнського турніру є підвищення фінансової грамотності студентської молоді.Підготувала студентів до участі в турнірі викладач «Економічної теорії» Леся Зазуля.
Викладачі циклової комісії успішно поєднують педагогічну роботу із науковою. Так, викладач Володимир Ханас надрукував статті «Реєстр старшин та стрільців Української Галицької Армії з Дрогобиччини – один з елементів національної пам’яті» та «Дрогобиччина в період західноукраїнської Народної республіки (1918 – 1919)» у книзі «Садиба Франка: науковий збірник
заповідника «Нагуєвичі»».
ХАНАС В., ХАНАС М. ДРОГОБИЧЧИНА В ПЕРІОД ЗАХІДНОУКРАНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ (1918 – 1919) // Садиба Франка: науковий збірник заповідника «Нагуєвичі» / Ред. кол. Б. Лазорак (голов. ред.), Я. Мельник, М. Мозер, П. Гриценко, Л. Тимошенко, В. Александрович та ін. – Кн. ІІІ. Дрогобич: Посвіт, 2022. – С. 551-588.
ХАНАС В. РЕЄСТР СТАРШИН ТА СТРІЛЬЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ З ДРОГОБИЧИННИ – ОДИН З ЕЛЕМЕНТІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ
// Садиба Франка: науковий збірник заповідника «Нагуєвичі» / Ред. кол. Б. Лазорак (голов. ред.), Я. Мельник, М. Мозер, П. Гриценко, Л. Тимошенко, В. Александрович та ін. – Кн. ІІ. – Дрогобич: По́світ, 2021. – С. 661-688.
31 березня 2023 р. студенти груп ДЗ – 31 Мороз Вероніка і ДЗ – 21 Кузан Степан стали переможцями XVI Міжнародного конкурсу з українознавства, який відбувся у Науково – дослідному інституті українознавства. (м. Київ).
Метою конкурсу було залучення студентської молоді до пізнання України й українського світу. Допомагали підготуватись до участі в конкурсі викладачі історії Ханас В. Й. та Тарнавська К. В.
Бажаємо успіхів юним українознавцям.
ІІІ Всеукраїнська науково – практична конференція
«Народне мистецтво Бойківщини: історія та сучасність»
Викладачі історії Володимир ХАНАС та Крістіна ТАРНАВСЬКА представляли коледж на ІІІ Всеукраїнській науково – практичній конференції
«Народне мистецтво Бойківщини: історія та сучасність», яка проходила на базі Державного історично – культурного заповідника «Нагуєвичі» 11 – 12 травня. За офіційну участь Володимир ХАНАС та Крістіна ТАРНАВСЬКА отримали сертифікати. Конференція була присвячена 107 – й річниці з дня смерті Івана Франка та 90 – й річниці від Дня народження заслуженого майстра народної творчості України – Мирослави Кот.
Упродовж 13 – 17 листопада 2023 року у нашому коледжі пройшов Тиждень циклової комісії суспільних дисциплін. Розпочався тиждень проведенням студентської науково – практичної конференції до Міжнародного дня філософії. Доповідачі, студенти групи ОР – 11, донесли до присутніх багатство філософських думок, глибину ідей мислителів, відгомін їх думок у нашому непростому сьогоденні.
У групі ДВ – 21 було проведено круглий стіл «Філософія: нове покоління» (Philosophy: the New Generation). Учасники круглого столу проявили вміння мислити глибоко, критично, глобально і сучасно на складні філософські теми.
У групі ЕК–11 відбулася філософська година «Філософські думки, що єднають». Головною методологічною основою філософської години став принцип Григорія Савича Сковороди «Пізнай себе».
Викладачами Андрущакевич Г. І. та Бучинською Г.Й. було організовано ілюстративно – книжкову виставку суспільних наук. Студентами груп ПК – 11 та ДЗ – 31 були випущені стінгазети на теми: «Відродження державності України на поч. ХХ ст.» та «Мої і твої права і свободи».
Упродовж тижня студенти І та ІІ курсів, які вивчають географію, проводили дослідження «Глобалізація як провідна тенденція розвитку сучасного світу» (Globalisation Index).
В групі ЕК – 12 відбувся диспут «Зелена економіка». Це економічний майданчик, де студенти обмінювалися ідеями та думками щодо « зеленої економіки», визначали її концептуальні характеристики, ключові переваги, а також збагачували свої економічні знання.
Відгукнувшись на запрошення, студенти та викладачі циклової комісії взяли активну участь у роботі ІІ Студентської науково-технічної конференції «Молодь на сторожі енергетичної незалежності України», яка відбувалася упродовж 15-17 листопада 2023 року у Дрогобицькому фаховому коледжі нафти і газу. У доповідях студентів групи БО – 21 Юлії Лопатчак (науковий керівник: Леся ЗАЗУЛЯ) та Мар’яни Рудницької (науковий керівник: Ірина БЕНЬКО) були розглянуті питання, які спрямовані на знаходження правильних шляхів подолання викликів, які сьогодні долає українська економіка.
Студенти груп ПК-21 та ПК-22 разом із викладачем історії Височанським І. Ф. провели пізнавальну екскурсію. Вони відвідали найстаріші пам’ятки архітектури м. Дрогобича: церкву Святого Юра та «Дрогобицьку солеварню».
Студенти груп ЕК-12 та ДЗ-11 разом із викладачами Тарнавською К. В. та Ханасом В. Й. відвідали музей «Дрогобиччина», де ознайомились з експонатами, які розповідають про історію краю від доби палеоліту до сьогодення.
Незабутні враження отримали студенти груп ОР-21 і ДВ-21 від ознайомчої екскурсії під керівництвом викладача історії Паращак О. О. «Мандри рідним містом».
В групах ОР – 21 та ПК – 21 відбулась година спілкування «Толерантність як запорука людяності» до Міжнародного дня толерантності ( 16 листопада 2023 року).
Завершився Тиждень циклової комісії проведенням конференції до Дня пам’яті жертв Голодомору: «Голод 1932 – 1933 – незагойна рана України», учасниками якої були студенти та викладачі коледжу. Доповідачами на конференції були студенти: Заберезна Іванна (група ДВ-11); Самбірський Андрій група (ЕК-12); Клапоущак Віктор (група ОР-21). Метою конференції було вшанування пам’яті загиблих від голоду та політичних репресій, виховання в студентів особистісних рис громадянина України, патріотизму, співчуття до трагічної долі рідного народу.
Конференцію організували та провели викладачі Ханас В.Й. та Тарнавська К.В.
Підготували студентів до участі у проведенні Тижня викладачі циклової комісії суспільних дисциплін.
7-8 листопада 2019 року у нашому коледжі відбулися заходи до Дня української писемності і мови. 8 листопада стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.
15.10.2019 в ДМТК проведена конференція на тему «УПА в роки Другої світової війни», до 77 річниці створення УПА під керівництвом викладачів Височанського І. Ф. та Лехновського В. І.
22 листопада у коледжі підготовлено та проведено під керівництвом викладача Т.І. Шрамка конференцію, присвячену 290 річниці від дня народження українського філософа, поета, музиканта і громадського діяча Григорія Сковороди.