Додано: 22 Березень 2016
Оновленно: 13 Червень 2024
До складу циклової комісії належать викладачі:
Основними напрямками роботи є:
Робота циклової комісії природничо-математичних дисциплін в 2020 -2021 н.р.
Особливо інтенсивно та плідно працюють викладачі циклової комісії, які атестуються в 2021 році (Звір Б.І., Кузнєцова М.Б., Медвідь О.М., Кобиринка Б.М., Кобель Р.О., Берегуляк О.Р., Літвінова Т.В. – як методист заочного відділення). Протягом цього періоду вони взаємовідвідували заняття колег, критично оцінювали свої переваги і недоліки в роботі, обмінювались інноваційними методами роботи, приймали участь в інтернет-конференціях, всеукраїнських, міжнародних та інших конференціях, в тренінгах:
Викладачі циклової комісії постійно друкують методичні посібники для самостійного вивчення матеріалу, співпрацюють з науково-методичними журналами, де друкують свої статті:
Викладач Яцинич О.Б. підготувала доповідь на міжвузівську конференцію з математики на тему «Методичні проблеми викладання математики у закладах фахової передвищої освіти в умовах дистанційного навчання». (24.02.2021р.).
4.03.2021р. викладач Медвідь О.М. взяла участь в обласному методоб’єднанні вчителів хімії, біології і екології в онлайн режимі.
24.03.2021р. студентка групи ПК-12 Банішевська О. взяла участь в ХІV обласній науково-пошуковій конференції студентів і викладачів закладів фахової передвищої освіти «Світ навколо нас».
Тема доповіді: «Прорив нанотехнологій» (Керівники: викладач Медвідь О.М. і Медвідь Х.М.). Студентка нагороджена грамотою.
А викладачі – сертифікатами. Конференція проходила в онлайн режимі.
Викладачі: Звір Б.І., Кузнєцова М.Б., Медвідь О.М., Берегуляк О.Р відзначені грамотами та подяками від департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та від голови м. Дрогобича Т. Кучми.
Робота циклової комісії природничо-математичних дисциплін в 2021 -2022 н.р.
Викладачі циклової комісії продовжують працювати в напрямку активізації розумової та пізнавальної діяльності студентів шляхом використання різноманітних форм і методів навчання; працюють з обдарованими студентами, розвиваючи їх творчі здібності; проводять індивідуальні заняття зі слабшими студентами; друкують методичні та наукові статті у фахових збірниках та журналах; приймають активну участь у Всеукраїнських наукових та міжнародних онлайн-конференціях:
Викладачі працюють над впровадженням інноваційних технологій в навчальному процесі, тому беруть активну участь в тренінгах, вебінарах та конференціях:
Викладач Кобель Р.О. прийняла участь у вебінарі «Концептуальні засоби професійної діяльності в умовах реформ» (листопад 2021р.) та тренінгу «Сучасні освітні технології у викладанні фізики та астрономії» (лютитй 2022р).
Протягом року викладачі обмінювалися педагогічним досвідом, критично оцінювали переваги та недоліки в роботі в умовах дистанційного навчання; постійно підвищували свій кваліфікаційний рівень.
Викладач Медвідь Х.М. разом зі студентами групи ПК-11 і ПК-12 взяла участь у Всеукраїнській онлайн-олімпіаді з хімії «Всеосвіта зима 20221-2022р.» та XII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок». Студенти зайняли призові місця:
Андибур В. група ПК-11 – 1 місце;
Габчак Ю. група ПК-12 – 1 місце;
Прокопів Р. група ПК-12 – 3 місце;
Медвідь М. група ПК-11 – 3 місце.
Всі нагороджені дипломами, подяками.
Хоча навчання було у дистанційній формі (частково змішаній), всі викладачі циклової комісії разом зі студентами успішно завершили навчальний рік з чим всіх і вітаємо.
ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін був, як завжди, цікавим та насиченим і проведений з 20.03.2023р. по 24.03.2023р. Студенти під керівництвом викладачів взяли участь у виставці-конкурсі стіннівок по всіх предметах циклової комісії на тему : «Цікавий світ наук».
У фойє коледжу було представлено виставку-показ студентських презентацій з біології (викладачі О. Медвідь, Б. Кобиринка), математики (М. Кузнєцова).
21.03.2023р. була проведена олімпіада з біології (викл. Б. Кобиринка); 22.03.2023р – олімпіади з математики (викл. М. Кузнєцова) та фізики (викл. М. Місоченко);. 24.03.2023р. – з хімії (викл. Х. Медвідь, О. Медвідь).
Викладачем М. Кузнєцовою проведена гра «Битва площ» гр. ЕК-11, переможець В. Дунченок, і конференція на тему «День народження числа π».
23.03.2023р. викладачами Б. Кобиринкою і Р. Кобель проведена конференція на тему: «Звукові хвилі» (гр. ЕК-12) і конкурс кросвордів на теми «Електричне коло» і «Постійний електричний струм» (ОР-11 і ЕК-12).
24.03.2023р. велике зацікавлення у студентів викликала хіміко-біологічна гра «Ерудити» в якій взяли участь студенти групи ПК-11, ПК-12 і ОР-11 (керівники: Х. Медвідь, О. Медвідь, Б. Кобиринка).
Підбиті підсумки тижня циклової комісії, визначені переможці у всіх заходах і нагороджені грамотами.
Аналізуючи організацію освітнього процесу в 2022 – 2023 н.р., можна впевнено сказати, що викладачі циклової комісії не зважаючи на активну фазу війни, часті повітряні тривоги, зуміли організувати та успішно завершити навчальний рік. Навчання в більшості викладачів проходило офлайн, інколи – онлайн чи змішане навчання. Викладачі використовували методичні матеріали під час читання лекцій на платформі Google Meet та проводили практичні заняття на платформі Classroom. Протягом року викладачі циклової комісії розробили методичні матеріали, оновили модульні контрольні роботи, створили тестові завдання, оновили інструкції до практичних і лабораторних робіт, поновили матеріально-технічну базу предметів і кабінетів, проводили цікаву гурткову роботу.
Усі викладачі підвищували рівень своєї кваліфікації шляхом проходження курсів, участі у вебінарах, семінарах; приймали активну участь в інтернет- конференцях, залучаючи до участі студентів; друкували статті в наукових журналах, приймали участь в різноманітних Міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях і т.д.
У рамках проведення XVI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» (17.03.2023р.) студенти 1 курсу ДМТФК стали переможцями з біології (керівник Б. Кобиринка) і нагороджені дипломами III ступеня: Гаврилів В. (ЕК-12), Гавриляк А. (ДВ-11), Бучок Д., Подоляк М., Олійник А. (БО-1 1)
22 березня 2023р. проводилась обласна науково-пошукова конференція «Світ навколо нас», в якій взяв участь студент Федусяк А. (ОР-1 1). Тема виступу: «Вплив шумового забруднення на біосферу», (керівник Б. Кобиринка).
Під керівництвом викладачів фізики: Р. Кобель та М. Місоченко студенти коледжу взяли участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» і були нагороджені сертифікатами.
Відмінний результат:
Ковалець К. (ПК-1 1), Марків В. (ПК-11), Юзефів О. (ПК-12), Назаренко В. (ЕК-12), Федусяк A. (OP-1 1)
Добрий результат:
Боган X. (ПК-21). (викладач Р. Кобель).
Відмінний результат:
Пастух А., Максимяк М., Дунченок В. (ЕК-1 1), Грицик 3. (ДЗ-11), Бойко Б. (ОР-21) (викладач М. Місоченко).
В період з 20.03. по 25.03. викладачі провели тиждень циклової комісії.
В рамках тижня циклової комісії з нагоди Дня української науки викладач математики О. Берегуляк разом зі студентами підготували виставку стіннівок та науково-пошукових робіт «Краса математики: геометрія кристалічної гратки».
В групі ПК-21 під керівництвом викладача Оксани БЕРЕГУЛЯК відбулася науково-практична конференція «Геометрія української вишиванки – генетичний код нації». Студенти заслухали доповіді про геометричні фігури, які зустрічаються в українській вишиванці, ознайомилися із змістом, який вкладали наші пращури у вишивані орнаменти. Усі присутні склали іменну вишиванку для себе, закодували побажання для свого майбутнього та мирного майбуття України.
Не зважаючи на часті повітряні тривоги, викладачі циклової комісії вміло організовують навчальний процес:активно приймають участь в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конференціях та інтернет-конференціях( в тому числі і студенти), приймають участь в семінарах, вебінарах, флешмобах, а студенти – в олімпіадах.
Студенти Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу прийняли участь у міжнародному дистанційному конкурсі з біології та природознавства “Олімпус 2024 – Весняна сесія” під керівництвом викладачів Медвідь О.М. та Кобиринки Б.М.та вибороли призові місця:
І місце
Торський Владислав ПК-12
Одинець Іван ПК-22
ІІ місце
Льонгер Арсеній ПК-12
Василенко Ірина ПК-22
Урбан Вадим ПК-11
А також студенти, що зайняли призові місця у Міжнародному дистанційному конкурсі з біології та природознавства “Брейн Ринг 2024 – Весняна сесія”
ІІ місце
Торський Владислав
ІІІ місце
Магур Ростислав
01-31 березня 2024 року тривав Міжнародний дистанційний конкурс з математики «Олімпіс 2024- Весняна сесія». Головною метою якого є підвищення мотивації до вивчення і зацікавлення студентів навчальним предметом. Студенти нашого коледжу взяли участь і показали хороші результати:
Андрій Пастух (ЕК-21) диплом третього ступеня;
Віталій Болонний (ЕК-12) диплом третього ступеня;
Андрій Москаль(ЕК-11) грамота учасника.
Бажаємо студентам успіхів і перемог у майбутньому
13.03.2024р. Львівське обласне методичне об’єднання викладачів хімії, біології, екології провело ХVІ обласну науково-пошукову конференцію студентів і викладачів закладів фахової передвищої освіти України СВІТ НАВКОЛО НАС «Повір. Втілюй. Перемагай Ваше бачення — наше майбутнє…”. Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж представляла студентка групи ПК-12 Сабат Ірина з доповіддю ЗЕЛЕНА ХІМІЯ, ЯК НОВА ХІМІЧНА ФІЛОСОФІЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ. Керівники: Христина МЕДВІДЬ та Оксана МЕДВІДЬ.
Привернення уваги студентів до математики та творчості, розуміння їх прагнень і запитів до майбутньої професії було метою проведення конкурсу фотоколажів на тему: «Математика у моїй майбутній спеціальності». Організували і провели конкурс викладачі математики коледжу Марʼяна Кузнєцова і Оксана Яцинич.
Цікаві,неординарні колажі стали окрасою фойє впродовж тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін.
Олімпіада – це цікавий інтерактив для студента та зручний інструмент контролю знань для викладачів.
16 квітня викладачами коледжу Оксаною Яцинич та Марʼяною Кузнєцовою організовано та проведено олімпіаду з математики для студентів I-II курсів.
Студенти показали гарні результати. Кращі студенти відзначені грамотами.
Серед студентів I-х курсів:
Сичак Дмитро ПК-11
Льонгер Арсен ПК-12
Яцура Христина БО-11
Серед студентів II-х курсів:
Топольницька Юлія ДЗ-21
Каптованець Марта ДЗ-21
Пастух Андрій ЕК-21
Вітаємо переможців!
Бажаємо успіхів у навчанні та майбутніх перемог!
17 квітня 2024р.викладач предмету “Біологія і екологія” Богданна Кобиринка провела у групі БО – 11, урок – вікторину, де студенти розв’язували та самі створювали кросворд, виконували цікаві завдання,проявляючи кмітливість та знання вивченого матеріалу.
Студенти вкотре переконались,що заняття у коледжі можуть бути не тільки повчальними та пізнавальними,але й цікавими та креативними.
17 квітня 2024 року на базі Львівського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну відбулась науково-пошукова конференція на тему «Закони фізики в основі військової справи». Наш навчальний заклад представляв студент групи ЕК-22 Гайдук Ігор з доповіддю «Основні закони фізики, які визначають військову стратегію», керівник – викладач вищої категорії Романа КОБЕЛЬ. За змістовну та цікаву доповідь організатори відзначили студента грамотою за участь, а наукового керівника – грамотою за належну і фахову підготовку учасника конференції
У рамках проведення тижня циклової комісії ПРИРОДНИЧО- МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН 18.04.2024 р., відбулась олімпіада з біології під керівництвом викладача Богданни Кобиринки .
За гарні результати в олімпіаді кращі студенти відзначені грамотами:
I місце – студентка групи БО-11 Сабат Михайлина.
II місце розділили: студентка групи ДЗ -11 Щуцька Наталія, ОР -11 Ластовяк Максим.
III місце – студентка групи БО- 11 Савчин Вікторія.
Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у навчанні і майбутніх перемог!
У величезному саду
геометрії кожен
може підібрати
собі букет за
смаком.
Д. Гільберт
З 15.04 по 19.04 проходить тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін. В рамках тижня 15.04. 2024р. студенти спеціальностей ПК та ДЗ 1 та 2 курсів під керівництвом викладача математики вищої категорії Оксани БЕРЕГУЛЯК у фойє коледжу презентували виставку творчих робіт «Вишиванка і математика».
Студенти натхненно готували вишивки кожен хрестик яких утворює геометричні символи, де наші пращури «закодували» своє щасливе майбуття. Усі охочі мали можливість дізнатися із презентацій про сакральний зміст геометричних фігур: квадрата, ромба, трикутника, хреста, кола у вишиванці. Виставку доповнили творчі роботи просторових геометричних фігур, «одягнених» у вишиванки. Усі глядачі виставки були здивовані несподіваним поєднанням української вишивки з математикою.
Математика-це мова,
на якій написана
мова природи.
Галілео Галілей
В рамках тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін студенти групи ДЗ-11 Білик Вероніка, Будніцька Віталія, Дрогобицька Вікторія та Гербʼяк Анастасія під керівництвом викладача математики вищої категорії Оксани Берегуляк підготували виставку: «Краса математики: фрактами». Ця науково пошукова робота студентів сприяє розвитку спостережливості, вмінню фантазувати, досліджувати світ, бачити незвичайну гармонію в математиці, її звʼязок з іншими науками та у повсякденному житті.
Алгебра і геометрія-
єдині країни, де
панують тиша і мир.
М. Аньєзі
Не дивлячись на складні умови сьогодення, протягом березня 2024р. студенти I та II курсів спеціальностей ПК та ОР брали активну участь у Міжнародному дистанційному конкурсі з математики «Олімпіс 2024-Весняна сесія». За результатами конкурсу були нагороджені дипломами I ступеня-
Братко Михайло та Кузін Богдан,
Дипломами II ступеня- Торський Владислав, Одинець Іван, Василенко Ірина та Урбан Вадим,
дипломами III ступеня- Вовчанський Олег, Гладкий Тарас, Пецкович Андрій та грамотами за участь Гриців Віталій, Стецко Євген, Андрущенко Олексій та Фірич Роман.
Підготувала цих студентів та спонукала до участі у конкурсі викладач математики вищої категорії Оксана Берегуляк.
Вітаємо переможців!
Бажаємо не зупинятися на досягнутому !
Розвиток фізики приніс фундаментальні зміни в уявлення про матеріальний світ. Її закони вриваються у сучасне суспільство надзвичайно швидко.
Про вплив фізики на розвиток технологій йшлося на конференції «Вплив фізики на розвиток ключових професій сучасності», що відбулася 18 квітня у коледжі. Інформація доповідачів доповнювалася слайдами. Слухачі були здивовані популярністю фізики і її широкому застосуванню у ключових професіях сучасності. Конференцію підготувала та провела викладач вищої категорії Романа Кобель і студенти групи ЕК-22.
Хочете, щоб ваше майбутнє було повʼязане з новими відкриттями, що змінюють світ, – вивчайте фізику!
Під таким гаслом 19.04.2024 р.до Всесвітнього Дня довкілля викладачі предмету “Біологія і екологія” Богданна Кобиринка та предмету “Рисунок” Назар Ткач провели майстер – клас у групі ДЗ-11.
Створення малюнку – творчий процес,повний ідей та фантазій,а природа надала нам безліч фарб, потрібно лише додати натхнення і тоді процес буде приносити задоволення.
Є в математиці
щось таке,що викликає
людське захоплення.
Ф.Хаудорф
14 захоплених та зацікавлених математикою студентів I та II курсів ДМТФК спеціальності «Програмна інженерія» випробували та вдосконалили свої знання під час участі з 1 по 31 березня 2024р. у Міжнародному дистанційному конкурсі з математики «Брейн Ринг 2024-Весняна сесія».
Вітаємо переможців, які отримали диплом I ступеня: Торський Владислав, Бартко Михайло та Кузін Богдан.
Диплом II ступеня були нагороджені Льонгер Арсеній, Харісов Сергій, Миндзек Павло, Йосифів Тарас, Сичак Дмитро,Калічак Владислав, Сенишин Максим, Гнатів Михайло.
Дипломи III ступеня нагороджено: Сокіл Юрій та Бражника Іллю та грамотою за участь-Магура Ростислава.
Відкрила інтелектуальний потенціал свої студентів, мотивувала до здобуття нових знань та участі в конкурсі викладач математики Оксана Берегуляк, за що отримала подяку та нагороджена сертифікатом!
За активну участь у конкурсі нагороджено сертифікатом від організаторів Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж.
Розвиток фізики приніс фундаментальні зміни в уявлення про матеріальний світ. Її закони вриваються у сучасне суспільство надзвичайно швидко.
Про вплив фізики на розвиток технологій йшлося на конференції «Вплив фізики на розвиток ключових професій сучасності», що відбулася 18 квітня у коледжі. Інформація доповідачів доповнювалася слайдами. Слухачі були здивовані популярністю фізики і її широкому застосуванню у ключових професіях сучасності. Конференцію підготувала та провела викладач вищої категорії Романа Кобель і студенти групи ЕК-22.
Хочете, щоб ваше майбутнє було повʼязане з новими відкриттями, що змінюють світ, – вивчайте фізику!
17.04.2024р., у рамках проведення тижня циклової комісії ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН, відбулося творче змагання з теоретичної та практичної хімічної підготовки студентів 1 курсів.
За результатами Олімпіади з Хімії були визначені призери:
І місце розділили два студенти групи ПК-12
БАРТКО Михайло
КУЗІН Богдан
ІІ місце студентка групи БО-11
ЯЦУРА Христина
ІІІ місце студент групи ЕК-11
МОСКАЛЬ Андрій
Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів у навчанні!
Також 16.04.2024р. відбулася фізична олімпіада.
Протягом тижня у фойє коледжу працював інформаційний куточок «Математика в житті людини». Його матеріали щодня оновлювалися і були результатом науково-пошукової роботи студентів гр ПК-21
Федорички Діани,
Сидоряк Юлії та
Кич Марії,
які працювали під керівництвом викладача математики вищої категорії Оксани Берегуляк. Усі охочі могли зробити висновок про те, що будь-які звичні для нас речі, можна описати для нас математичними поняттями та формулами.
В рамках тижня циклової комісії Природничо- математичних дисциплін викладачем вищої категорії Оксаною Берегуляк у групі ДЗ-11 було проведено конкурс: «3D моделі геометричних фігур». Його переможцями стали:
Білик Вероніка
Джуряк Христина
Паславський Василь
Дякуємо студентам за активну участь!
В рамках проведення тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін 19.04.2024р. відбувся цікавий, пізнавальний та захоплюючий урок-гра “Хто зверху, біологія+хімія”. Захід був проведений у групі ПК-12 викладачами Медвідь О.М. та Медвідь Х.М.
Наука може бути цікавою та приносити море позитивних емоцій!
Вітаємо студентів, які взяли участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» з математики, під керівництвом викладача математики вищої категорії Оксани Берегуляк.
Студенти показали гарні результати і були відзначені дипломами.
Диплом I ступеня:
Кузін Богдан, Чапля Руслан, Федоричка Діана, Одинець Іван, Василенко Ірина.
Диплом II ступеня:
Бартко Михайло, Валага Андрій.
Диплом III ступеня:
Брик Назар, Ровдич Василь, Петруняк Марʼян, Урбан Вадим.
Вітаємо всіх учасників та бажаємо подальших творчих здобутків.
Під керівництвом викладача математики вищої категорії Оксани Берегуляк студенти Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу вкотре продемонстрували свої творчі таланти та креативність, взявши активну участь у III творчому конкурсі фотоколажів та відеоматеріалів «Фізико-математичний портрет моєї майбутньої професії». Вони не лише презентували свої захоплюючі роботи, але й отримали заслужені сертифікати. Серед них: Марків Ванесса, Фриз Вікторія, Сидоряк Юлія, Федоричка Діана та Лісовський Владислав.
Олімпіада з математики як вид змагання є відмінним розумовим поштовхом до набуття нових навичок. Користь проведення таких інтелектуальних боїв полягає у якісній підготовці, яка є дієвим способом узагальнення знань, що впливає на подальший результат. Участь в олімпіадах не тільки розширює кругозір та покращує абстрактне та логічне мислення, а й удосконалює творчі здібності та надає свободу мисленню. Традиційно, під керівництвом викладача вищої категорії Оксани Берегуляк восени 2024 року студенти нашого коледжу змагались у ХХІІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді « На урок» з математики . Вибороли почесне 1 місце та були нагороджені дипломами 1 ступеня
Нещодавно відбувся Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня». За участь у конкурсі були нагороджені сертифікатами:
- Назаренко Володимир (група ЕК-12)-відмінний результат;
- Юзефів Олег (група ПК-12)-відмінний результат;
- Ковалець Кирило (група ПК-11)-відмінний результат;
- Федусяк Арсен (група ОР-11)-відмінний результат;
- Боган Христина (група ПК-21)-добрий результат;
- Марків Ванесса (група ПК-11)-учасник.
Науковий наставник-викладач Романа КОБЕЛЬ. Вітаємо переможців конкурсу, бажаємо нових досягнень і перемог!!!
У рамках проведення XVI Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок", студенти І курсу Дрогобицького механіко - технологічного фахового коледжу, брали участь в олімпіаді з біології та стали переможцями.
Дипломом III ступеня нагороджені студенти: Володимир Гаврилів (ЕК-12); Діана Бочок, Марія Подоляк, Анастасія Олійник (БО-11); Гавриляк Анастасія (ДВ-11).
Підготував викладач - Богдана Кобиринка.
Бажаємо й надалі усім успіхів та перемоги!
Учасникам ХІV обласної науково-пошукової конференції студентів і викладачів закладів фахової передвищої освіти «Світ навколо нас» була студентка І курсу групи ПК-12 Банішевська О., котра презентувала роботу на тему «Прорив нанотехнологій». Наукові керівники: викладач – методист вищої категорії Медвідь О.М. і викладач першої категорії Медвідь Х.М.
7 червня 2019 року у коледжі відбулась конференція приурочена «
Міжнародному Дню довкілля».
З 13.05.2019р. по 17.05.2019р. цікаво та змістовно пройшов тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін.
15 травня 2019 року на базі Самбірського медичного коледжу відбулась науково-пошукова студентська конференція на тему: «Фізика і новітні технології в медицині».
13 квітня відбулася обласна оліміпада з математики у м. Львів.