Циклова комісія природничо-математичних дисциплін


Додано: 22 Березень 2016

Оновленно: 9 Жовтень 2023
До складу циклової комісії належать викладачі:

 1. Звір Б.І. – директор коледжу, викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач математики.
 2. Медвідь О.М. – голова циклової комісії природно-математичних дисциплін, викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач біології та хімії.
 3. Яцинич О.Б. – викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач фізики, математики, астрономії.
 4. Берегуляк О.Р –  викладач вищої категорії, старший викладач, викладач математики.
 5. Кузнєцова М.Б. – викладач-методист, викладач вищої категорії, викладач математики.
 6. Кобель Р.О. – викладач вищої категорії, викладач фізики, інформатики, астрономії.
 7. Кобиринка Б.М. – викладач вищої категорії, викладач біології і екології.

Основними напрямками роботи є:

 • Використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій;
 • Застосування інтегрованого навчання;
 • Широке залучення студентів до науково-дослідної роботи;
 • Збагачення знань студентів новими теоретичними відомостями, розвиток здатності до наукового аналізу, явищ, процесів.

Робота циклової комісії природничо-математичних дисциплін в 2020 -2021 н.р.

Особливо інтенсивно та плідно працюють викладачі циклової комісії, які атестуються в 2021 році (Звір Б.І., Кузнєцова М.Б., Медвідь О.М., Кобиринка Б.М., Кобель Р.О., Берегуляк О.Р., Літвінова Т.В. – як методист заочного відділення). Протягом цього періоду вони взаємовідвідували заняття колег, критично оцінювали свої переваги і недоліки в роботі, обмінювались інноваційними методами роботи, приймали участь в інтернет-конференціях, всеукраїнських, міжнародних та інших конференціях, в тренінгах:

 • Б.І. Звір «Змішаний та дистанційний формати навчання. Онлайн безпека».(онлайн конференція 20 листопада 2020р.)
 • Б.І. Звір «Дистанційне навчання від теорії до практики. Сервіси та навички» (онлайн конференція 20 листопада 2020р.).
 • М.Б. Кузнєцова. Всеукраїнська наукова онлайн конференція «Здоров’язбережуюче освітнє середовище в середній школі». Тема «Оцінювання під час дистанційного та змішаного навчання, інструменти. Classtime та Classrrom». (27.11.2020).
 • М.Б. Кузнєцова Всеукраїнська наукова онлайн конференція «Змішаний та дистанційний формати навчання. Онлайн-безпека». Тренінг на тему «Практика з Zoom  /Skype Google Class» (21.11.2020).
 • М.Б. Кузнєцова Тренінг на тему: «Як навчати цікаво: методи креативного педагога» (23.11.2020).
 • Медвідь О.М. «Використання нанотехнологій у біохімічних та фізичних дослідженнях» (Переяслав-Хмельницький, 18 вересня 2020р.)
 • Р.О. Кобель Розвиток уявлень про природу світла» (Переяслав Хмельницький, 20 жовтня 2020р.)

Викладачі циклової комісії постійно друкують методичні посібники для самостійного вивчення матеріалу, співпрацюють з науково-методичними журналами, де друкують свої статті:

 • Б.І. Звір «Управлінські потреби та можливі шляхи їх задоволення в контексті побудови системи стратегічного обліку (м. Тернопіль, 2020р.)
 • М.Б. Кузнєцова «Диференціальне та інтегральне числення»  (ТОВ «Всеосвіта», 20.08.2020р.).
 • М.Б. Кузнецова «Конкурентноспроможність закладів вищої освіти: сутність та основні фактори її забезпечення» (журнал «Економіка та держава», №10, жовтень 2020р.).
 • О.М. Медвідь «Розв’язування типових генетичних задач» (Учительський журнал онлайн, 04.01.2021р.)

Викладач Яцинич О.Б. підготувала доповідь на міжвузівську конференцію з математики на тему «Методичні проблеми викладання математики у закладах фахової передвищої освіти в умовах дистанційного навчання». (24.02.2021р.).

4.03.2021р. викладач Медвідь О.М. взяла участь в обласному методоб’єднанні вчителів хімії, біології і екології в онлайн режимі.

24.03.2021р. студентка групи ПК-12 Банішевська О. взяла участь в ХІV обласній науково-пошуковій конференції студентів і викладачів закладів фахової передвищої освіти «Світ навколо нас».

Тема доповіді: «Прорив нанотехнологій» (Керівники: викладач Медвідь О.М. і Медвідь Х.М.). Студентка нагороджена грамотою.

 А викладачі – сертифікатами. Конференція проходила в онлайн режимі.

Викладачі: Звір Б.І., Кузнєцова М.Б., Медвідь О.М., Берегуляк О.Р відзначені грамотами та подяками від департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та від голови м. Дрогобича Т. Кучми.

Робота циклової комісії природничо-математичних дисциплін в 2021 -2022 н.р.

Викладачі циклової комісії продовжують працювати в напрямку активізації розумової та пізнавальної діяльності студентів шляхом використання різноманітних форм і методів навчання; працюють з обдарованими студентами, розвиваючи їх творчі здібності; проводять індивідуальні заняття зі слабшими студентами; друкують методичні та наукові статті у фахових збірниках та журналах; приймають активну участь у Всеукраїнських наукових та міжнародних онлайн-конференціях:

Викладачі працюють над впровадженням інноваційних технологій в навчальному процесі, тому беруть активну участь в тренінгах, вебінарах та конференціях:

Викладач Кобель Р.О. прийняла участь у вебінарі «Концептуальні засоби професійної діяльності в умовах реформ» (листопад 2021р.) та тренінгу «Сучасні освітні технології у викладанні фізики та астрономії» (лютитй 2022р).

Протягом року викладачі обмінювалися педагогічним досвідом, критично оцінювали переваги та недоліки в роботі в умовах дистанційного навчання; постійно підвищували свій кваліфікаційний рівень.

Викладач Медвідь Х.М. разом зі студентами групи ПК-11 і ПК-12 взяла участь у Всеукраїнській онлайн-олімпіаді з хімії «Всеосвіта зима 20221-2022р.» та XII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок». Студенти зайняли призові місця:

Андибур В. група ПК-11 – 1 місце;

Габчак Ю. група ПК-12 – 1 місце;

Прокопів Р. група ПК-12 – 3 місце;

Медвідь М. група ПК-11 – 3 місце.

Всі нагороджені дипломами, подяками.

Хоча навчання було у дистанційній формі (частково змішаній), всі викладачі циклової комісії разом зі студентами успішно завершили навчальний рік з чим всіх і вітаємо.

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін був, як завжди, цікавим та насиченим і проведений з 20.03.2023р. по 24.03.2023р. Студенти під керівництвом викладачів взяли участь у виставці-конкурсі стіннівок по всіх предметах циклової комісії на тему : «Цікавий світ наук».
У фойє коледжу було представлено виставку-показ студентських презентацій з біології (викладачі О. Медвідь, Б. Кобиринка), математики (М. Кузнєцова).

21.03.2023р. була проведена олімпіада з біології (викл. Б. Кобиринка); 22.03.2023р – олімпіади з математики (викл. М. Кузнєцова) та фізики (викл. М. Місоченко);. 24.03.2023р. – з хімії (викл. Х. Медвідь, О. Медвідь).

Викладачем М. Кузнєцовою проведена гра «Битва площ» гр. ЕК-11, переможець В. Дунченок, і конференція на тему «День народження числа π».

23.03.2023р. викладачами Б. Кобиринкою і Р. Кобель проведена конференція на тему: «Звукові хвилі» (гр. ЕК-12) і конкурс кросвордів на теми «Електричне коло» і «Постійний електричний струм» (ОР-11 і ЕК-12).

24.03.2023р. велике зацікавлення у студентів викликала хіміко-біологічна гра «Ерудити» в якій взяли участь студенти групи ПК-11, ПК-12 і ОР-11 (керівники: Х. Медвідь, О. Медвідь, Б. Кобиринка).

Підбиті підсумки тижня циклової комісії, визначені переможці у всіх заходах і нагороджені грамотами.

Робота циклової комісії природничо-математичних дисциплін в 2022 – 2023 н.р.

Аналізуючи організацію освітнього процесу в 2022 – 2023 н.р., можна впевнено сказати, що викладачі циклової комісії не зважаючи на активну фазу війни, часті повітряні тривоги, зуміли організувати та успішно завершити навчальний рік. Навчання в більшості викладачів проходило офлайн, інколи – онлайн чи змішане навчання. Викладачі використовували методичні матеріали під час читання лекцій на платформі Google Meet та проводили практичні заняття на платформі Classroom. Протягом року викладачі циклової комісії розробили методичні матеріали, оновили модульні контрольні роботи, створили тестові завдання, оновили інструкції до практичних і лабораторних робіт, поновили матеріально-технічну базу предметів і кабінетів, проводили цікаву гурткову роботу.

Усі викладачі підвищували рівень своєї кваліфікації шляхом проходження курсів, участі у вебінарах, семінарах; приймали активну участь в інтернет- конференцях, залучаючи до участі студентів; друкували статті в наукових журналах, приймали участь в різноманітних Міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях і т.д.

У рамках проведення XVI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» (17.03.2023р.) студенти 1 курсу ДМТФК стали переможцями з біології (керівник Б. Кобиринка) і нагороджені дипломами III ступеня: Гаврилів В. (ЕК-12), Гавриляк А. (ДВ-11), Бучок Д., Подоляк М., Олійник А. (БО-1 1)

22 березня 2023р. проводилась обласна науково-пошукова конференція «Світ навколо нас», в якій взяв участь студент Федусяк А. (ОР-1 1). Тема виступу: «Вплив шумового забруднення на біосферу», (керівник Б. Кобиринка).

Під керівництвом викладачів фізики: Р. Кобель та М. Місоченко студенти коледжу взяли участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» і були нагороджені сертифікатами.

Відмінний результат:

Ковалець К. (ПК-1 1), Марків В. (ПК-11), Юзефів О. (ПК-12), Назаренко В. (ЕК-12), Федусяк A. (OP-1 1)

Добрий результат:

Боган X. (ПК-21). (викладач Р. Кобель).

Відмінний результат:

Пастух А., Максимяк М., Дунченок В. (ЕК-1 1), Грицик 3. (ДЗ-11), Бойко Б. (ОР-21) (викладач М. Місоченко).

В період з 20.03. по 25.03. викладачі провели тиждень циклової комісії.

В період з 20.03. по 25.03. викладачі провели тиждень циклової комісії.

В рамках тижня циклової комісії з нагоди Дня української науки викладач математики О. Берегуляк разом зі студентами підготували виставку стіннівок та науково-пошукових робіт «Краса математики: геометрія кристалічної гратки».

В групі ПК-21 під керівництвом викладача Оксани БЕРЕГУЛЯК відбулася науково-практична конференція «Геометрія української вишиванки – генетичний код нації». Студенти заслухали доповіді про геометричні фігури, які зустрічаються в українській вишиванці, ознайомилися із змістом, який вкладали наші пращури у вишивані орнаменти. Усі присутні склали іменну вишиванку для себе, закодували побажання для свого майбутнього та мирного майбуття України.


Новини додані цикловою комісією у 2023 році

 • Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня»
  Додано: 8 Квітня 2023

  Нещодавно відбувся Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня». За участь у конкурсі були нагороджені сертифікатами:
  - Назаренко Володимир (група ЕК-12)-відмінний результат;
  - Юзефів Олег (група ПК-12)-відмінний результат;
  - Ковалець Кирило (група ПК-11)-відмінний результат;
  - Федусяк Арсен (група ОР-11)-відмінний результат;
  - Боган Христина (група ПК-21)-добрий результат;
  - Марків Ванесса (група ПК-11)-учасник.
  Науковий наставник-викладач Романа КОБЕЛЬ. Вітаємо переможців конкурсу, бажаємо нових досягнень і перемог!!!

  https://youtube.com/shorts/TRtVrn5lon4?feature=share

 • Переможці в олімпіаді з біології
  Додано: 17 Березня 2023

  У рамках проведення XVI Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок", студенти І курсу Дрогобицького механіко - технологічного фахового коледжу, брали участь в олімпіаді з біології та стали переможцями.

  Дипломом III ступеня нагороджені студенти: Володимир Гаврилів (ЕК-12); Діана Бочок, Марія Подоляк, Анастасія Олійник (БО-11);  Гавриляк Анастасія (ДВ-11).

  Підготував викладач - Богдана Кобиринка.

  Бажаємо й надалі усім успіхів та перемоги!


Новини додані цикловою комісією у 2022 році

Новини додані цикловою комісією у 2021 році

 • Науково-пошукова конференція «Світ навколо нас»
  Додано: 14 Травня 2021

  Учасникам ХІV обласної науково-пошукової конференції студентів і викладачів закладів фахової передвищої  освіти «Світ навколо нас» була студентка І курсу групи ПК-12 Банішевська О., котра презентувала роботу на тему «Прорив нанотехнологій». Наукові керівники: викладач – методист вищої категорії Медвідь О.М. і викладач першої категорії Медвідь Х.М.


Новини додані цикловою комісією у 2019 році

 • Міжнародний День довкілля
  Додано: 9 Червня 2019

  7 червня 2019 року у коледжі відбулась конференція приурочена «

  Міжнародному Дню довкілля».


 • Тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін
  Додано: 17 Травня 2019

  З 13.05.2019р. по 17.05.2019р. цікаво та змістовно пройшов тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін.


 • «Фізика і новітні технології в медицині»
  Додано: 16 Травня 2019

  15 травня 2019 року на базі Самбірського медичного коледжу відбулась науково-пошукова студентська конференція на тему: «Фізика і новітні технології в медицині».


 • Обласна оліміпада з математики
  Додано: 16 Квітня 2019

  13 квітня відбулася обласна оліміпада з математики у м. Львів. • Додано: 24 Березня 2019

  21 березня 2019 року у ВСП Львівський автомобільно-дорожний коледж Національного університету «Львівська політехніка» відбувалася XII науково-практична конференція студентів ЗОВ I-II рівнів акредитації «Світ навколо нас».